Generální partner - Skupina ČEZ

Celkové hodnocení sezóny juniorů

1. 5. 2022 (zdroj: text: Jakub Koloušek, komentářů: 0)
Foto: Celkové hodnocení sezóny juniorů

Družstvo juniorů má za sebou extraligovou sezónu, ve které jim patří 18. místo

Družstvo se účastnilo těchto turnajů:

 • Testovací turnaj Hradec Králové - 16. místo (poslední)
 • Rozdělovací turnaj Příbram - 5. místo (poslední)
 • 1.turnaj EX-JRI sk.D Karlovy Vary - 2. místo (postup do sk.C)
 • 2.turnaj EX-JRI sk.C Nový Jíčín - 4. místo (sestup do sk.D)
 • 3.turnaj EX-JRI sk.D Svitavy - 5. místo (poslední) covid Řeřicha a zraněný Šindler
 • 4.turnaj EX-JRI sk.D Kolín - 5. místo (poslední) covid Koubek výron Šindler
 • 5.turnaj EX-JRI sk.D Benátky nad Jizerou - 3. místo konečné 18.místo

Soupiska

 • Koubek Petr 2004 kadet
 • Duspiva Martin 2004 kadet
 • Eckhardt Jan 2006 kadet
 • Bican Vojtěch 2005 kadet
 • Řeřicha Štěpán 2005 kadet
 • Houda Filip 2003 junior
 • Štatský Matěj 2003 junior
 • Zapletal Jakub 2003 junior
 • Šindler Adam 2001 junior
 • Kropp Jaroslav 2002 junior
 • Baláž Radek 2001 junior (hrál 2 turnaje, a to pouze 1 den)
 • Hodan Filip 2006 kadet (do hry prakticky nezasáhl)
 • Skalický Miroslav 2006 kadet (do hry praktický nezasáhl)

 

Celkové hodnocení

Složení družstva (odchody a příchody):

V průběhu soutěže odešli ještě před začátkem hracího období Jan Braum a  Štěpán Mikule, ale to jsem u družstva nebyl ještě trenér. Po zařazovacím turnaji odešli Jakub Zapletal a Dominik Čertík ze studijních a časových důvodů. Jakub Zapletal se v únoru vrátil a znovu připojil se k družstvu .

 

Přístup k tréninku (motivace):

Hráči si museli zvyknout na můj přístup k trénování a disciplínu na tréninku. Přístup všech hráčů hodnotím kladně (to že technicky  špatně zvládají cvičení je jiný šálek kávy).Všichni hráči měli snahu a vůli po zlepšení .Jediný hráč který s tím měl  a má problémy je Matěj Štatský ( viz. hodnocení samotného hráče).Největší problém je v myšlení těchto mladých hráčů! Preferují pouze útočnou část a k ostatním herním činnostem  a nepřikládají náležitou důležitost. Tento pohled se ke konci soutěže zlepšil. Na tréninku se účast pohybovala kolem 9 hráčů. Nejlepší docházku (neberu zranění) Filip Houda, Petr Koubek, Jaroslav Kropp. Ze začátku dost absenci Martin Duspiva ale posléze se velmi zlepšil. Vojtěch Bican více absencí ale to jez důvodu dojíždění (ale chodil trénovat s kadety). Jan Eckhardt měl dvě velká zranění. Matěj Štatský (viz. hodnocení hráče). Štěpán Řeřicha měl nejvíce absencí . Jakub Zapletal se vrátil a jeho docházka byla bez problému.

 

Zápasová praxe s B-družstvem:

S nápadem absolvovat tréninkový zápas B-družstvem byl nápad Ondry Hudečka a byl to velmi dobrý počin, protože EX-JRU se hraje turnajově jednou za měsíc a hráčům chyběla herní praxe. Díky dvěma zápasům v týdnu se hráči začali herně lepšit měli možnost hrát spolu jako družstvo a zlepšovat souhru a komunikaci mezi sebou.

 

Hra:

Na této sezoně se velmi podepsal COVID. Hráči nehráli skoro rok žádný zápas a v samotné sezoně ovlivnilo toto onemocnění dva extraligové turnaje.  Za celou sezónu jsme většinou byli rovnocennými soupeři ale většinu koncovek jsme prohráli. Měli jsme spoustu nevynucených chyb kvůli kterým jsme zápasy prohráli. Největší problémy jsme měli s trpělivostí tzv.donutit soupeře k chybám. Pokud hráči nekazili a plnili taktické pokyny zápas jsme vyhráli. (bohužel jich nebylo mnoho). Zkušenosti s extraligy juniorů měli pouze 4 hráči. Hostující Adam Šindler také ale ten jezdil pouze na zápasy. Na postu nahrávače máme dva kadety a ani jeden z nich tuto soutěž nehrál. Jan Eckhardt přišel dokonce rovnou ze starších žáků ale byla to pro ně veliká zkušenost. Velký faktor zde hrála psychika několik zápasů jsme prohráli v tie-breaku. Další handicap vidím v labilitě některých hráčů konkrétně Matěje Štatského a Petra Koubka (viz. hodnoceni hráče). Co vidím za velmi pozitivní tak veliké zlepšení v mezihře (balón zadarmo, nahrávka středového hráče a libera. Na dva turnaje jsme měli vždy na jeden hrací den k dispozici Radka Baláže (blokař), bohužel jeho propozic a útočného potenciálu jsme nedokázali využít. Přestože jsme skončili na 18. místě musím říci že družstvo udělalo veliký progres.

 

Petr Koubek

S Filipem Houdou to byl tahoun družstva. Částečně se podařilo odstranit jeho smečování za hlavou. Myslím si že pochopil že útok není jenom smeč ????. Byl na VT RD 03/04 podle reprezentačního trenéra 5-6 smečař bohužel nehrajeme v horních patrech a tím jeho výkon není tolik vidět. Bude pracovat na skákaném servisu. Byl chvíli kapitánem družstva ale na tuto fci se nehodí.

Filip Houda

Pro mě veliké překvapení tahoun družstva skoro bezchybnost na útoku. Naučil se rozlišovat co jde a nejde smečovat, používá ulívku. Servis s malou kazivostí naučil se hybrid a velice dobrá mezihra. Za mne nejlepší hráč druhé poloviny extraligy junioru u nás.

Matěj Štatský

Má velký potenciál stát se výborným blokařem ale někdy ho zajímá pouze útok a ostatní činnosti moc neuznává . Když se soustředí na všechny činnosti je velice platným hráčem. Častokrát se soustředí na okolí (výkon jiných hráčů) a to snižuje jeho výkon. Je třeba zapracovat na mentální koncetraci při hře , technice bloku a souhře s nahravači

Jaroslav Kropp

Velké zlepšení na příjmu a ve hře v poli organizoval si obranu zlepšil nahrávku z pole. Příjemné překvapení pro mě.

Jan Eckhard

Bohužel po vyléčení těžkého zranění se Honza podruhé zranil takže zasáhl až do posledního  turnaje. Je třeba zapracovat na kvalitě a taktice nahrávky.

Vojta Bican

Zlepšení nahrávky za hlavu. Hra v poli se také zlepšila. Občas se schyluje k monotonní hře. Potřebuje pracovat a své kreativitě nahrávky. 

Martin Duspiva

Veliké zlepšení na útoku a bloku i v mezihře. Je pracovitý a má snahu se učit, ale pořád je co zlepšovat. Je třeba se mu individuálně věnovat. 

Štěpán Řeřicha

Štěpán je velice dobrý na útoku. Bohužel u ostatních čínností se zatím hledá. Jako smečaře by ho měl zdobit balón zadarmo, přihrávka a hra v poli. Zde musí ještě hodně zapracovat, aby se stal všestranným hráčem.

Komentáře


Letní volejbalový kemp 2023

Nejbližší zápasyKompletní program

16.10.Prosek - Karlovarsko2:3
19.11.Karlovarsko - Benátky n. J.3:1
19.11.Lvi - Karlovarsko3:0
20.11.Prosek - Karlovarsko1:3
20.11.Karlovarsko - Ostrava3:0

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.Black Volley Beskydy309
2.DUKLA Liberec216
3.VK ČEZ Karlovarsko122
4.SK Prosek Praha031

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.Green Volley Frýdek-Místek309
2.Vlci Nový Jičín216
3.VK Karlovarsko - Ostrov123
4.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou030

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2023 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací