Generální partner - Skupina ČEZ

U18 - 1.kolo Extraligy Nový Jičín

19. 9. 2022 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: U18 - 1.kolo Extraligy Nový Jičín

O víkendu 17. - 18.9. 2022 jsme vyjížděli na 1. rozřazovací turnaj Ex U18 do Nového Jičína

Sraz v sobotu ráno 4.50 před Halou míčových sportů. Zatímco skoro celé Karlovy Vary ještě spaly, naši borci z kategorie U18 již v tuto dobu byli nastoupeni do dvou dodávek VK Karlovarsko, které nám poskytla společnost Auto Eder, a připraveni na dlouhou cestu přes celou  republiku až do Nového Jičína, cca 470 km. Avšak ne všem se podařilo trefit brzký čas vstávání, což se jistojistě objeví v "píně", viď Oli. :-)

 

Cesta ubíhala naprosto v pořádku a po 5 hodinách jsme dorazili na místo haly ABC v Novém Jičíně. Ve 12 hodin nás čekal první zápas, tak jsme měli ještě trochu času vstřebat dlouhou cestu, což se ukázalo jako potřebné. Turnaje se zúčastnila 4 družstva, Karlovarsko, Green Volley F.M., Rychnov n. K. a domácí Nový Jičín.

 

1. zápas VK ČEZ Karovarsko - VK SPORT Rychnov nad Kněžnou   3:0

Z hlediska konečného pořadí se ukázalo, že to byl pro nás hned na začátek klíčový duel, abychom neskončili na 4. místě. Zápas se od začátku vyvíjel v náš prospěch, výborně jsme servírovali a pečlivou obranou podpořenou dobrým útokem jsme neustále navyšovali náskok. 1. set jsme vyhráli jednoznačně 25:16. Velkou kaňkou ovšem bylo zranění Míry Skalického, pro kterého musela přijet záchranka, kvůli vykloubenému koleni. V dalším setu jsme potvrdili, že jsme lepší tým a vyhráli opět jasně 25:13. Třetí set nás trochu ukolébal v domnění, že to již bude snadná záležitost a začali jsme kupit chyby a soupeř naopak chyby přestal dělat. Nakonec jsme si, ale zápas pohlídali a vyhráli 25:22 a tím celkově 3:0. Připsali jsme si první vítězství v nově vzniklém formátu extraligy U18.

 

2. zápas VK ČEZ Karovarsko - Vlci Nový Jičín   0:3

Měl to být relativně vyrovnaný zápas o druhé místo v tabulce. Bohužel jsme k zápasu nepřistoupili jak jsme chtěli, vytvářeli jsme zbytečné chyby a nechali soupeře psychicky nahoře. Ten toho výrazně využil a především na servisu do toho řezal hlava nehlava. A i díky velkému počtu přímých bodů z podání si Vlci celkem v poklidu došli k vítezství v prvním i druhém setu 16:25 a 14:25. Ve třetím setu jsme začali konečně hrát naši hru a velkou část jsme vedli nebo byli vyrovnaným protivníkem. Ovšem opět jsme se nevyvarovali dlouhé série soupeřova servisu a tím bylo prakticky rozhodnuto o jeho vítězství 22:25 a celého zápasu 0:3.

 

3. zápas VK ČEZ Karovarsko - Green Volley Frýdek - Místek  0:3

Zde jsme narazili na velice silného soupeře a řekli bychom, že i aspiranta na jedno z prvních třech míst v konečném pořadí EX U18, Green Volley F-M pod vedením bývalého hráče VK Karlovarsko Tomáše "Godzi" Širokého. Zápas měl jednoznačný průběh a po setech 11:25,  14:25 a 19:25 jsme prohráli 0:3. Pozitivem bylo, že ve třetím setu jsme donutili soupeře k time-outu. Set jsme rozehráli velice dobře a dotlačili protivníka k chybám, které dosud nedělali. Bohužel nastavené tempo jsme neudrželi.

 

"Obecně musíme zapracovat na konzistentnosti našich výkonů. Máme velké výkyvy a bohužel nás to stojí pak většinou celý set, potažmo zápas. Obrovský rozdíl byl především na servisu a následném příjmu. Soupeři byli schopni zahrát několik dlouhých sérií tvrdých podání za zápas a tím pak v podstatě rozhodnout o výsledku utkání. Kdežto nám se takové série příliš nedařily." vysvětluje trenér U18, Petr Konopka

 

"Je před námi ještě hodně práce, abychom se vyrovnali týmům jako je Green Volley" doplňuje druhý trenér, matador Karlovarského volejbalu Standa Houda.

 

"Nicméně musíme kluky pochválit za přístup. I když zápasy byly leckdy jasně rozložené, tak se přesto hráči nevzdávali, bojovali a podporovali se po celou dobu turnaje, což je výborný základ" shodují se oba trenéři. 

 

VK Karlovarsko, trenéři

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2023 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací