Generální partner - Skupina ČEZ

Extraliga U22 - 18.11. - 19.11. v Ostravě

20. 11. 2023 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: Extraliga U22 - 18.11. - 19.11. v Ostravě

Tento víkend 18.-19.11. naše mládežnická extraliga U22 vyrazila až do Ostravy, kde ji čekala historicky první účast mezi nejlepšími pěti celky této kategorie. Klíč prvních třech turnajů je jednoduchý. Vždy dva nejlepší a nejhorší týmy postupují nebo sestupují do dalších skupin. Náš dlouhodobý cíl je probojovat se do závěrečného final 8, které budeme na konci května pořádat. 

Našimi soupeři byly vrcholná mládežnická centra Volley Beskydy, Jihostroj České Budějovice, VK Brno a VK Příbram a tak šlo hlavně o sbírání zkušeností a seznámeni se s tímto top mládežnickým volejbalem.

V kádru nám chyběl Petr Koubek, který pomáhal našemu béčku a někteří tanečníci, kteří měli své povinnosti v karlovarské verzi "StarDance?. Filip Houda a Matěj Pastrňák hráli s A-team také v Beskydech, takže byli připraveni nám dle možností pomoci. 

Do prvního utkání proti Brnu jsem šli s optimismem, ale ten nám byl rychle sebrán. Razance skákaného a plachtícího podání byla nad naše síly. Pro Kubu Staňka to byla premiéra v základní sestavě a určitě velká zkušenost. Celkově bych toto utkání hodnotil, jako utkání na rozkoukanou. Kluci poznali, že zde se hraje vše rychleji, pečlivěji a soupeř žádný lehký balon neodpustí. 

Druhý zápas proti vítězi loňského ročníku Jihostroji České Budějovice už je co do odvahy z naší strany lepší. I bez našich extraligových posil dosahujeme dílčího úspěchu v podobě vyhraného setu. 

V neděli začínáme s Beskydy. Hrajeme o naději udržet se v elitní skupině. Soupeř ale opět ukazuje svoji kvalitu. Zejména v rychlosti nahrávky, razanci útoku a kvalitě podání nás převyšuje. Houďák poznává, že tady to přes blok nepůjde a tak prohráváme jednoznačně první a druhý set. Pak dochází k situaci, která trenéra vždy potěší. Matěj Pastrňák, který na turnaj dorazil hlavně poznat své spoluhráče během přestávky prohlásí "trenére pust mě na ně, přece s nima neprohrajeme 3:0?. V týmu jde sebevědomí hned o stupínek výš a úroveň naší hry se jeho příchodem také zvedá. V závěru setu sice prohráváme 24:21, ale bojujete až do konce a odměnou nám je vítěztví v tomto setu. Tato koncovka v sobě měla vše, co si trenér může přát od mládežnického volejbalu. Odvahu, nasazení, bojovnost, týmovost a zároveň i trochu toho zdravého hecování se soupeřem. Pro všechny výborné momenty k zapamatování. Další set se opět projevuje síla soupeře a my zápas prohráváme, ale opět obohaceni o mnohé zkušenosti. 

V posledním utkání nás čeká další sestupující tým Příbram. Stále je o co hrát, protože i tento bod v tabulce může mít na konci cenu zlata. Do utkání vstupujeme velice dobře a první dva sety jsou naše. Houďák nachází svůj útočný potencionál a zbytek mu zdatně sekunduje. Pak ale přichází opět moment k zapamatování. Změna v sestavě soupeře a lehké podcenění z naší strany vedou k prohře v dalších dvou následující setech a tak se jde do tie-breaku. Zde tým zaslouží pochvalu, že opět našel potřebnou herní a morální kvalitu a zápas dovedl ke sladkému vítězství. 

Co všechno jsme si dokázali jako tým odnést z tohoto kvalitního turnaje ukáže až čas. Pevně věřím, že klukům dodá tato výborná konfrontace chuť do práce a ukáže cestu, kterou je třeba se vydat. 

Další boje o body do tabulky budou probíhat v Karlových Varech v termínu 13.-14. ledna, kdy budeme hostit 2. skupinu extraligy "Under22?. 

 

Trenéři Karlovarska

Ondra Hudeček, Honza Šídlo, Standa Houda 

 

 

 

 

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2023 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací