Generální partner - Skupina ČEZ

Volejbaloví junioři Karlovarska jsou silnější a míří do extraligy

14. 8. 2015 (zdroj: text i foto: red, komentářů: 0)
Foto: Volejbaloví junioři Karlovarska jsou silnější a míří do extraligy

V loňské sezoně sahal tým složený ze supertalentů Volejbal Ostrov po postupu do nejvyšší juniorské soutěže, letos jsou cíle mužstva obdobné.

"Ambice jsou jednoznačné, vybojovat extraligu," potvrdil koordinátor volejbalové mládeže karlovarského regionu Milan Bican.

 

Mladí volejbalisté zahajují přípravu v sobotu 15. srpna, první soustředění absolvují ve sportovním areálu v Kynšperku nad Ohří. "Soustředění tam má celý klub ISŠTE Sokolov, se kterým dlouhodobě výborně spolupracujeme, a proto jsme zvolili i společnou přípravu," uvedl místopředseda klubu Jan Meruna. "Budeme se věnovat hlavně fyzické kondici, ale už se budou pilovat i herní činnosti," připojil Milan Bican.

 

Junioři budou hrát v nadcházející sezoně opět první ligu. Zásadní změnou je vedení a provoz družstva, především odešel dosavadní trenér Štěpán Javůrek, který dal přednost vedení extraligového družstva kadetek BVC Chodov, a tak by se juniorskému celku nemohl věnovat naplno. "Klub mu za práci s rozjetím naší mládeže děkuje a dál s ním bude spolupracovat vzhledem k náborovým akcím na školách a v oblasti metodiky," poznamenal předseda VK ČEZ Karlovarsko Jakub Novotný.

 

Družstvo juniorů povede nadále Mirek Křížek a nově také Josef Novotný a slavný kouč mužských týmů Petr Brom, trenérská autorita, která zažila exrtaligové úspěchy v Ústí nad Labem, Liberci, Českých Budějovicích, Příbrami a v uplynulé sezoně i v Karlovarsku. "Petr Brom je obrovská osobnost a trénovat umí, pro kluky to bude výzva pod ním trénovat," uvědomuje si Jakub Novotný. "A od táty (Josefa Novotného) si slibuji zkušenost, přeci jen trénoval mládež dvacet let a působil u dvou juniorských reprezentací. Koneckonců to byli oni dva, kdo naučil volejbal i mě," dodal bývalý špičkový reprezentant.

 

Trenér Milan Bican dál povede družstva žáků a jeden tým přípravky, veškerou volejbalovou mládež v regionu koordinuje organizačně. Optimální propojení družstev mládeže s extraligovou "špičkou ledovce" dokazuje třeba příklad blokaře Tomáše Netrvala, který je letos už plnohodnotnou součástí extraligového družstva mužů. "Ale pro juniorský tým je jeho absence docela velkou mezerou, blokaře stále hledáme," nechal se slyšet Milan Bican.

 

Sezonu zahájí junioři Volejbalu Ostrov v domácí hale 19. září, kdy je čeká dvojzápas proti týmu Ústí nad Labem.

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2023 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací