Generální partner - Skupina ČEZ

Prázdniny skončily, začíná volejbal! Karlovarsko pořádá nábory

20. 9. 2015 (zdroj: text: red, komentářů: 0)
Foto: Prázdniny skončily, začíná volejbal! Karlovarsko pořádá nábory

Ilustrační foto

V úterý 8. září odstartovala série náborů dětí do volejbalových kroužků a družstev organizovaných VK ČEZ Karlovarsko a SK Borek Ostrov. Díky klubu, který zastřešuje složky od extraligy až po nejmenší hráče, se volejbalová základna v regionu rozšířila v loňské sezoně o stovku nových talentů.

"Podobný zájem o volejbal registrujeme i na začátku tohoto školního roku," těší Milana Bicana, koordinátora volejbalové mládeže v Karlovarském kraji. Každého náboru dětí se vždy účastní i trojice volejbalistů elitního extraligového mužstva. První setkání s dětmi absolvovali na ZŠ Karlovy Vary-Tuhnice v Poštovní ulici smečaři Janků a Eriksson a univerzál Kriško. Do náborů se zapojují i extraligoví trenéři, jednu z akcí navštívil i někdejší hejtman a trenér juniorů Josef Novotný. "Být v blízkosti osobností a hráčů prvního týmu, to je také lákadlo, které volejbal u nás nabízí," upozornil Bican. "Tréninky družstev jsme přizpůsobili tak, aby měly návaznost, takže mládež dotrénuje a má možnost sledovat přípravu extraligového mužstva."

Volejbaloví začátečníci najdou uplatnění na hřišti brzy, termínová listina nabízí soutěže i pro nejmenší. "Chtěli bychom, aby se začínající děti zapojily do Minivolejbalu v barvách, tenhle projekt probíhá po celý školní rok turnajovým způsobem," objasnil Milan Bican. Kromě "Poštovky" se uskutečnil volejbalový nábor i na ZŠ Dukelských hrdinů a na 1. ZŠ v Masarykově ulici v Ostrově nad Ohří. Celkově se do těchto akcí zapojilo více než 400 dětí, navíc se volejbal prezentoval v rámci události Sportík, na které nechyběli hráči extraligového družstva Kriško, Široký a Málek.

Do letošních soutěží v žákovských kategoriích nasazuje Volejbalový klub ČEZ Karlovarsko dvě družstva. V krajském přeboru se představí týmy Karlových Varů a Ostrova nad Ohří. Klub přichází i s pestrou nabídkou volejbalových kroužků.


DRUŽSTVA A KROUŽKY VOLEJBALOVÉ MLÁDEŽE VK ČEZ KARLOVARSKO
* Junioři: VK ČEZ Karlovarsko; sponzorský název Volejbal Ostrov (I. liga)
* Starší a mladší žáci: VK ČEZ Karlovarsko (krajský přebor)
* Starší a mladší žáci: Ostrov n. O. (krajský přebor)
* Přípravka a Minivolejbal v barvách: Horní Slavkov
* Kroužky volejbalu - přípravka: ZŠ Dukelských hrdinů, Karlovy Vary
* Kroužky volejbalu s pomocí DDM: Ostrov n. O.
* Kroužek volejbalu: Cheb
* Připravuje se kroužek volejbalu na ZŠ Komenského, Karlovy Vary


NÁZOR
JAKUB NOVOTNÝ O VOLEJBALOVÉ MLÁDEŽI V KARLOVARSKÉM REGIONU:
"V Karlových Varech nám jde skvěle Základní škola v Poštovní ulici, i tam budou už letos žáci. Navíc se nám vždycky někde objeví někdo vysoký, kdo chce hrát volejbal. My ho vyzkoušíme a pak ho někam zařadíme. I to je důsledek většího zájmu o volejbal. Samozřejmě nám stále chybí stále ti nejstarší mládežníci, hlavně nahrávači, protože fungujeme krátce. Proto kvitujeme, že u nás chtějí být kluci i například ze Sokolova. Spolupráce s místním klubem Volejbal Sokolov funguje takto: my dodáváme většinu mladších hráčů, neseme s klubem z Ostrova nad Ohří veškeré náklady celé juniorské soutěže a hlavně jsme zajistili dva kvalitní trenéry, jedním z nich je profesionál Petr Brom. Sokolovští zase dají některé své zkušenější hráče. Oni budou fungovat v Českém poháru kadetů a na to jsme jim zase my půjčili některé mladší hráče. Jak Sokolovu, tak Ostrovu nad Ohří za spolupráci velice děkuji."

Komentáře


Letní volejbalový kemp 2023

Nejbližší zápasyKompletní program

16.10.Prosek - Karlovarsko2:3
19.11.Karlovarsko - Benátky n. J.3:1
19.11.Lvi - Karlovarsko3:0
20.11.Prosek - Karlovarsko1:3
20.11.Karlovarsko - Ostrava3:0

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.Black Volley Beskydy309
2.DUKLA Liberec216
3.VK ČEZ Karlovarsko122
4.SK Prosek Praha031

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.Green Volley Frýdek-Místek309
2.Vlci Nový Jičín216
3.VK Karlovarsko - Ostrov123
4.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou030

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2023 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací