Generální partner - Skupina ČEZ

Junioři Karlovarska překvapují, daří se i béčku s veterány

29. 1. 2016 (zdroj: text i foto: red, komentářů: 0)
Foto: Junioři Karlovarska překvapují, daří se i béčku s veterány

Družstvo juniorů 2015/2016

Mladí volejbalisté karlovarského regionu se drží na druhé pozici v první lize juniorů. Tým se přitom před sezonou formoval téměř od základů, z loňské sestavy zůstalo jen několik hráčů.

"Výsledky jsou pro mě překvapením, tým funguje nadmíru dobře," prohlásil trenér Petr Brom.

Do juniorky přišla řada hráčů, kteří se posunuli z nižší věkové kategorie kadetů. Někteří z nich hrají volejbal jen velmi krátce. "Před soutěží se manšaft skládal ze tří týmů, ze Sokolova, Varů a Ostrova, kluci se neznali a my vůbec nevěděli, co od toho čekat," popsal Brom. "Samozřejmě jsou zde výkonnostní rozdíly, ale dá se říct, že dva až tři hráči z juniorky jsou výrazní, do budocna můžou pokukovat po dospělém áčku. Chceme také uspořádat několik tréninků juniorů s hlavním týmem, aby si mladí čuchli k dospělému volejbalu."

Trenér Petr Brom očekával před sezonou, že může být problém pohybovat se uprostřed tabulky. Jeho svěřencům, které vede silný realizační tým i s Miroslavem Křížkem, Milanem Bicanem, Josefem Novotným a Jakubem Novotným, však po dvaceti kolech první ligy patří druhé místo. Junioři Karlovarska se radovali už ze čtrnácti vítězství, naposledy zdolali doma pražský SK Prosek dvakrát 3:0.

"Samozřejmě nás čekají některá kola, ve kterých se už bude rozhodovat o pořadí," upozornil trenér Brom. "Kluci se stále učí, ale všichni mají k volejbalu vztah, to je moc důležité." Nejbližší domácí dvojutkání bude parádní volejbalová podívaná, 20. února junioři přivítají USK Slavii Plzeň, dosavadního suveréna soutěže.

Ve II. lize mužů se v uplynulém kole dařilo rezervě VK Karlovarsko. Tým, který doplnili bývalí reprezentanti Jakub Novotný i vítěz Ligy mistrů Jiří Novák, dokázal porazit druhý celek tabulky TJ Netolice dvakrát 3:0. Za dva týdny hostí VK Karlovarsko B mužstvo České Lípy.

Komentáře


Letní volejbalový kemp 2023

Nejbližší zápasyKompletní program

16.10.Prosek - Karlovarsko2:3
19.11.Karlovarsko - Benátky n. J.3:1
19.11.Lvi - Karlovarsko3:0
20.11.Prosek - Karlovarsko1:3
20.11.Karlovarsko - Ostrava3:0

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.Black Volley Beskydy309
2.DUKLA Liberec216
3.VK ČEZ Karlovarsko122
4.SK Prosek Praha031

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.Green Volley Frýdek-Místek309
2.Vlci Nový Jičín216
3.VK Karlovarsko - Ostrov123
4.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou030

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2023 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací