Generální partner - Skupina ČEZ

Junioři Karlovarska překvapují, daří se i béčku s veterány

29. 1. 2016 (zdroj: text i foto: red, komentářů: 0)
Foto: Junioři Karlovarska překvapují, daří se i béčku s veterány

Družstvo juniorů 2015/2016

Mladí volejbalisté karlovarského regionu se drží na druhé pozici v první lize juniorů. Tým se přitom před sezonou formoval téměř od základů, z loňské sestavy zůstalo jen několik hráčů.

"Výsledky jsou pro mě překvapením, tým funguje nadmíru dobře," prohlásil trenér Petr Brom.

Do juniorky přišla řada hráčů, kteří se posunuli z nižší věkové kategorie kadetů. Někteří z nich hrají volejbal jen velmi krátce. "Před soutěží se manšaft skládal ze tří týmů, ze Sokolova, Varů a Ostrova, kluci se neznali a my vůbec nevěděli, co od toho čekat," popsal Brom. "Samozřejmě jsou zde výkonnostní rozdíly, ale dá se říct, že dva až tři hráči z juniorky jsou výrazní, do budocna můžou pokukovat po dospělém áčku. Chceme také uspořádat několik tréninků juniorů s hlavním týmem, aby si mladí čuchli k dospělému volejbalu."

Trenér Petr Brom očekával před sezonou, že může být problém pohybovat se uprostřed tabulky. Jeho svěřencům, které vede silný realizační tým i s Miroslavem Křížkem, Milanem Bicanem, Josefem Novotným a Jakubem Novotným, však po dvaceti kolech první ligy patří druhé místo. Junioři Karlovarska se radovali už ze čtrnácti vítězství, naposledy zdolali doma pražský SK Prosek dvakrát 3:0.

"Samozřejmě nás čekají některá kola, ve kterých se už bude rozhodovat o pořadí," upozornil trenér Brom. "Kluci se stále učí, ale všichni mají k volejbalu vztah, to je moc důležité." Nejbližší domácí dvojutkání bude parádní volejbalová podívaná, 20. února junioři přivítají USK Slavii Plzeň, dosavadního suveréna soutěže.

Ve II. lize mužů se v uplynulém kole dařilo rezervě VK Karlovarsko. Tým, který doplnili bývalí reprezentanti Jakub Novotný i vítěz Ligy mistrů Jiří Novák, dokázal porazit druhý celek tabulky TJ Netolice dvakrát 3:0. Za dva týdny hostí VK Karlovarsko B mužstvo České Lípy.

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací