Generální partner - Skupina ČEZ

Volejbal na Karlovarsku zraje. Kadeti získali extraligu

3. 6. 2016 (zdroj: text i foto: red, komentářů: 0)
Foto: Volejbal na Karlovarsku zraje. Kadeti získali extraligu

Čestný předseda klubu a dlouholetý trenér mládeže Josef Novotný

Mužský tým VK ČEZ Karlovarsko se už mezi domácí elitou zabydlel, od příští sezony bude pronikat do špičky také družstvo kadetů.

Klub získal licenci pro extraligu, do které volejbalisté narození v letech 1999 až 2001 naskočí na konci září. "Věřím, že účast v nejvyšší soutěži kadetů přiláká další zájemce o volejbal a pomůže rozvoji našeho sportu v celém regionu," uvedl kouč týmu kadetů Josef Novotný.

 

O volejbalovou mládež v Karlovarsku se bude v nadcházející sezoně starat čtveřice trenérů, kromě Josefa Novotného také Milan Bican, Jiří Novák a Miroslav Křížek. "Za dva roky existence klubu jsme zjistili, že nutně potřebujeme nejvyšší mládežnické soutěže, abychom mohli v budoucnu zařazovat své odchovance do mužského A-týmu," vypočítal manažer VK ČEZ Karlovarsko Jan Meruna.

 

Kadeti vstoupí do sezony pod názvem Volejbal Ostrov, tréninkové i zápasové zázemí však mají v karlovarské Hale míčových sportů, tělocvična v Ostrově je náhradní alternativou. "Musím poděkovat za spolupráci městu Ostrov, Karlovým Varům, Sokolovu a také Karlovarskému kraji," nechal se slyšet Josef Novotný, který v kraji významně podporuje rozvoj sportu. "Volejbal se v regionu šíří i do dalších míst. Začali jsme spolupracovat i s Aší a chceme pokračovat na Chebsku a Mariánskolázeňsku, kde se vždycky hrál výborný volejbal."

 

Úsek mládeže Českého volejbalového svazu rozhodl o rozšíření extraligy kadetů na dvacet účastníků. Nejprve byly osloveny týmy, které neuspěly v kvalifikaci. Jeden z nich odmítl, a představitelé VK Karlovarsko tak dojednali převedení jeho extraligové licence.

 

Soupiska týmu se proti loňské sezoně proměnila. Někteří hráči se posunuli do juniorské kategorie, v níž budou působit v prvoligovém týmu. Jiní se vrátili do Sokolova po dohodě s místním klubem. Za dva roky se Karlovarsku podařilo dát dohromady patnáct hráčů narozených v letech 1999 až 2001, pro které je právě kadetská extraliga optimální soutěží. Základním cílem pro příští sezonu bude extraligovou příslušnost zachovat.

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací