Generální partner - Skupina ČEZ

Volejbalové mládeži v regionu se daří. Extraligovým mistrům je stále blíž

11. 10. 2018 (zdroj: text i foto: red, komentářů: 0)
Foto: Volejbalové mládeži v regionu se daří. Extraligovým mistrům je stále blíž

Trénink mládeže Karlovarska

Volejbalové mládeži v regionu se daří. Extraligovým mistrům je stále blíž Volejbalová základna v Karlovarském kraji v posledních letech dramaticky vzrostla. Spojení hráčských idolů s mládeží je čím dál silnější. "Jako klub neustále pracujeme na tom, aby obě složky fungovaly dohromady, jedna musí doplňovat druhou, daří se nám to," těší předsedu VK ČEZ Karlovarsko Jakuba Novotného.

Každý už vnímá jako samozřejmost, že se na výchově a sportovní přípravě začínajících volejbalistů v regionu podílejí nejlepší hráči a trenéři v republice. Systematické přípravě mládeže se v této sezoně věnuje i hlavní kouč úřadujících extraligových mistrů. "Směrem dolů jsme letos nově zavedli to, že jeden z nejlepších českých trenérů Jiří Novák a asistent Zdeněk Sklenář věnují každý týden jeden trénink vybraným klukům z našich družstev mládeže, funguje to výborně," popsal Novotný. Výsledkem kvalitní práce s mládeží je, že na prahu páté sezony existence Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko působí dva mladí hráči z regionu v kádru A-týmu a další tři figurují na soupisce druholigového "béčka".

 

Klub se intenzivně věnuje také volejbalovým náborům. V úvodu nové sezony je uspořádal zatím na dvou školách, karlovarských ZŠ J. A. Komenského a ZŠ Konečná. "Oslovili jsme tu zhruba dvě stě dětí," vypočítal trenér mládeže Vít Mašek. "Oba nábory proběhly tak, že jsme obešli třídy s maskotem a rozdávali letáky s časy tréninků jak ve škole, tak v hale." Na vybraných základních školách už probíhají volejbalové kroužky, které vedou šéftrenér mládeže Milan Bican a kapitán A-týmu VK ČEZ Karlovarsko Ondřej Hudeček. "Je super, že dětí přibývá," kvitoval Hudeček. "Pak už je na klubu, aby s nimi dobře pracoval a získávala se nějaká kvalita. Mládež se tu dělá dobře, i když je to běh na dlouhou trať."

 

Další dva nábory dětí a mládeže na sebe nenechají dlouho čekat. Termíny volejbalových kroužků na základních školách v Karlových Varech jsou uvedeny na webových stránkách klubu. "Nábory pořádáme pravidelně proto, že se snažíme pružně reagovat na rychlý vývoj, kdy děti postupně přecházejí ze žáků do kadetů, z kadetů do juniorů. Svou mládežnickou základnu stále rozšiřujeme," doplnil šéf klubu Novotný.

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací