Generální partner - Skupina ČEZ

Mládí vpřed! Volejbalové Karlovarsko podporuje zdravý vývoj dětí

10. 9. 2020 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: Mládí vpřed! Volejbalové Karlovarsko podporuje zdravý vývoj dětí

Nejen elitní tým mužů Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko se připravuje na novou sezonu. Extraliga čeká také juniory a kadety a rozrostla se i základna žákovských družstev.


Léto přineslo povedená soustředění mládeže v Merklíně. V tradičním prostředí se deset dní připravovaly týmy juniorů a kadetů a pět dní družstvo starších žáků. V rámci testování fyzické kondice a volejbalové výkonnosti absolvovali hráči až čtyři tréninkové fáze denně. "Ze začátku bylo znát, že žáci příliš nevěděli, co je čeká, především z hlediska fyzické připravenosti. Nicméně ke všem tréninkům následně přistoupili na svůj věk velice zodpovědně a tréninkové jednotky plnili na sto procent," vyprávěl trenér starších žáků Petr Konopka.

Angažování nového kouče je dalším významným krokem ke zkvalitnění práce s mládeží v karlovarském klubu. "Jsme moc rádi, že jsme se s Petrem Konopkou domluvili. On bezvadně zapadl do našeho trenérského týmu, je flexibilní, ví, co dělá a hlavně je to aktivní trenér, který se od začátku snaží naše děti rozvíjet," zdůvodnil předseda Novotný. "Volejbal je poměrně složitá hra a chvilku trvá, než se ji malé dítě naučí. Ale jakmile ho to chytne, učí se šikovnosti, obratnosti, hernímu myšlení. Musí se naučit žít ve skupině, procvičuje se týmový duch. Je to sport technický, kde ne všechno je jen o síle."

V nadcházející sezoně budou VK ČEZ Karlovarsko reprezentovat v nejvyšších soutěžích junioři a kadeti. Na krajské úrovni nastoupí starší i mladší žáci a družstva barevného minivolejbalu. Starší žáci si zahrají i národní pohár. "Každou tuto soutěž budeme jednou pořádat u nás v Hale míčových sportů," doplnil manažer klubu Ondřej Hudeček. "A v prosinci chceme také vyrazit na Prague Volleyball Games."


Volejbalový klub ČEZ Karlovarsko spustil nový internetový portál pro mládež (mladez.vk-karlovarsko.cz), který by měl být pro uživatele přehlednější a poskytovat kvalitnější služby. Tento web je propojen s aplikací Sportes sloužící ke komunikaci s rodiči a dětmi. "Hlavně chceme více dbát na herní rozvoj těch menších dětí, a proto připravujeme i školení trenérů, kdy by k nám snad mohl přijet jeden z nejlepších metodiků v zemi," prozradil Novotný. Pokud situace dovolí, vypíše klub i nábory na školách v Karlových Varech a v Ostrově.

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací