Generální partner - Skupina ČEZ

Čtvrtý turnaj extraligy a páté krajské kolo kadetů

7. 3. 2022 (zdroj: text: Ondřej Hudeček, komentářů: 0)
Foto: Čtvrtý turnaj extraligy a páté krajské kolo kadetů

V posledních týdnech měli kadeti velice napilno. Na konci února odehráli 4. turnaj extraligy v Brně a první neděli v březnu 5. kolo krajské soutěže v Ústí nad Labem

V extralize kadetů jsme se díky úspěchu v minulém turnaji posunuli do 4. výkonnostní skupiny a čekali nás nový soupeři. Tato konfrontace je pro nás velice cenná s výhledem na baráž o extraligu kadetů, která nás bohužel letos nemine. Mohli jsme se tak přímo utkat s potencionálními protivníky.
 
Na Moravu vyrážíme v sobotu ráno. Cesta je bezproblémová a my se můžeme těšit na našeho prvního soupeře TJ Lanškroun. Družstvo má dobrou spolupráci s Volejbal Brno, takže hrajeme skoro proti domácím. Do utkání vstupujeme bez respektu a jdeme brzo do vedení. Bohužel pak nás potká malinko slabší chvilka a set prohráváme. Dobrý výkon si ale přinášíme do druhého setu, který s přehledem vyhráváme. V dalších dvou setech bohužel odchází náš příjem a tak jak jsme s přehledem vyhráli druhý set, tak také další dva prohráváme. Výsledek 1:3 v náš neprospěch.
 
Druhý zápas nás čeká proti vyhlášeným bojovníkům z Velkého Meziříčí. Na začátku jsme to ale my, kdo bojuje o každý balon a s týmem, který se pohybuje v horní polovině celkové tabulky se ujímáme vedení 2:0. Třetí set ztrácíme díky velkému množství chyb na podání. Čtvrtý se vypadá podobně, ale v konci setu zázračně Meziříčí dotahujeme a je tu nervy drásající koncovka, kdy máme na ruce i matchball. Bohužel štěstí tentokrát nestálo při nás a set prohráváme díky dobrému podání soupeře. Pátý set začínáme znovu odvážně a strany točíme za stavu 8:4. Bohužel od tohoto stavu uděláme již jen jeden bod a prohráváme 15:9. Kluci si ale zaslouží pochvalu za velkou bojovnost a nasazení. Pro náš jsou to velké zkušenosti a poznatek, že i těmto týmům se když podáme dobrý výkon můžeme rovnat.
 
V neděli nás čeká utkání o 5. místo s Rychnovem nad Kněžnou. S tímto soupeřem jsme se již utkali na začátku celé soutěže a my trenéři jsme se těšili na srovnání, kam jsme se během roku posunuli. První set bohužel vypadá, že kluci ještě nevstřebali energii ze snídaně a výkon bez zápalu posílá soupeře do vedení. Pak se ale naše hra zvedá a předvádíme to co od kluků očekáváme. Druhý set vyhráváme s dostatečným náskokem a třetí v koncovce. Čtvrtý set jde do koncovky, kterou bohužel prohráváme. Ještě že za asistenta mám Standu Houdu, který díky svým zkušenostem kluky uklidňuje, tak abychom do 5. setu vstoupili opět odvážně a bez zábran. Odměna za tento přístup je kluků výhra 15:11.
 
Tým má před sebou ještě 6. kolo a pak už se bude připravovat na baráž, která nebude vůbec jednoduchá. Kluci zaslouží za tento turnaj pochvalu, protože bylo vidět, že se výkonnostně o nějaký ten kousek posunuli, a hlavně začala fungovat sehranost na hřišti a to je to nejdůležitější pro dobrý výsledek.
 
 
Tak jako byla cítit sehranost na tomto turnaji tak totální nesehranost byla cítit na krajském turnaji v Ústí nad Labem, kam jsme se vydali s hráči, kteří v extralize dostávají menší příležitost. Nutno podotknout, že někteří hráli i na jiných postech, než jsou zvyklí a pro některé to byl po dlouhé době turnaj, kde mohli strávit více času na hřišti. Pro všechny to určitě byli cenné zkušenosti, protože i ze špatných výsledků je třeba si přinést poznatky do trénování.
 
 
Další turnaj extraligy kadetů se uskuteční v Karlových Varech 19.-20.3. Všichni jste srdečně zvání podpořit naše mladé naděje.

 

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací