Generální partner - Skupina ČEZ

Čtvrtý turnaj extraligy a páté krajské kolo kadetů

7. 3. 2022 (zdroj: text: Ondřej Hudeček, komentářů: 0)
Foto: Čtvrtý turnaj extraligy a páté krajské kolo kadetů

V posledních týdnech měli kadeti velice napilno. Na konci února odehráli 4. turnaj extraligy v Brně a první neděli v březnu 5. kolo krajské soutěže v Ústí nad Labem

V extralize kadetů jsme se díky úspěchu v minulém turnaji posunuli do 4. výkonnostní skupiny a čekali nás nový soupeři. Tato konfrontace je pro nás velice cenná s výhledem na baráž o extraligu kadetů, která nás bohužel letos nemine. Mohli jsme se tak přímo utkat s potencionálními protivníky.
 
Na Moravu vyrážíme v sobotu ráno. Cesta je bezproblémová a my se můžeme těšit na našeho prvního soupeře TJ Lanškroun. Družstvo má dobrou spolupráci s Volejbal Brno, takže hrajeme skoro proti domácím. Do utkání vstupujeme bez respektu a jdeme brzo do vedení. Bohužel pak nás potká malinko slabší chvilka a set prohráváme. Dobrý výkon si ale přinášíme do druhého setu, který s přehledem vyhráváme. V dalších dvou setech bohužel odchází náš příjem a tak jak jsme s přehledem vyhráli druhý set, tak také další dva prohráváme. Výsledek 1:3 v náš neprospěch.
 
Druhý zápas nás čeká proti vyhlášeným bojovníkům z Velkého Meziříčí. Na začátku jsme to ale my, kdo bojuje o každý balon a s týmem, který se pohybuje v horní polovině celkové tabulky se ujímáme vedení 2:0. Třetí set ztrácíme díky velkému množství chyb na podání. Čtvrtý se vypadá podobně, ale v konci setu zázračně Meziříčí dotahujeme a je tu nervy drásající koncovka, kdy máme na ruce i matchball. Bohužel štěstí tentokrát nestálo při nás a set prohráváme díky dobrému podání soupeře. Pátý set začínáme znovu odvážně a strany točíme za stavu 8:4. Bohužel od tohoto stavu uděláme již jen jeden bod a prohráváme 15:9. Kluci si ale zaslouží pochvalu za velkou bojovnost a nasazení. Pro náš jsou to velké zkušenosti a poznatek, že i těmto týmům se když podáme dobrý výkon můžeme rovnat.
 
V neděli nás čeká utkání o 5. místo s Rychnovem nad Kněžnou. S tímto soupeřem jsme se již utkali na začátku celé soutěže a my trenéři jsme se těšili na srovnání, kam jsme se během roku posunuli. První set bohužel vypadá, že kluci ještě nevstřebali energii ze snídaně a výkon bez zápalu posílá soupeře do vedení. Pak se ale naše hra zvedá a předvádíme to co od kluků očekáváme. Druhý set vyhráváme s dostatečným náskokem a třetí v koncovce. Čtvrtý set jde do koncovky, kterou bohužel prohráváme. Ještě že za asistenta mám Standu Houdu, který díky svým zkušenostem kluky uklidňuje, tak abychom do 5. setu vstoupili opět odvážně a bez zábran. Odměna za tento přístup je kluků výhra 15:11.
 
Tým má před sebou ještě 6. kolo a pak už se bude připravovat na baráž, která nebude vůbec jednoduchá. Kluci zaslouží za tento turnaj pochvalu, protože bylo vidět, že se výkonnostně o nějaký ten kousek posunuli, a hlavně začala fungovat sehranost na hřišti a to je to nejdůležitější pro dobrý výsledek.
 
 
Tak jako byla cítit sehranost na tomto turnaji tak totální nesehranost byla cítit na krajském turnaji v Ústí nad Labem, kam jsme se vydali s hráči, kteří v extralize dostávají menší příležitost. Nutno podotknout, že někteří hráli i na jiných postech, než jsou zvyklí a pro některé to byl po dlouhé době turnaj, kde mohli strávit více času na hřišti. Pro všechny to určitě byli cenné zkušenosti, protože i ze špatných výsledků je třeba si přinést poznatky do trénování.
 
 
Další turnaj extraligy kadetů se uskuteční v Karlových Varech 19.-20.3. Všichni jste srdečně zvání podpořit naše mladé naděje.

 

Komentáře


Letní volejbalový kemp 2023

Nejbližší zápasyKompletní program

16.10.Prosek - Karlovarsko2:3
19.11.Karlovarsko - Benátky n. J.3:1
19.11.Lvi - Karlovarsko3:0
20.11.Prosek - Karlovarsko1:3
20.11.Karlovarsko - Ostrava3:0

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.Black Volley Beskydy309
2.DUKLA Liberec216
3.VK ČEZ Karlovarsko122
4.SK Prosek Praha031

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.Green Volley Frýdek-Místek309
2.Vlci Nový Jičín216
3.VK Karlovarsko - Ostrov123
4.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou030

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2023 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací