Generální partner - Skupina ČEZ

U18 - 3.kolo Extraligy Šlapanice

28. 11. 2022 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)

O víkendu 26. - 27.11. 2022 proběhlo 3. kolo Ex U18 ve Šlapanicích u Brna

Poslední listopadový víkend jsme natěšeni a s dobrou  náladou jeli až do Šlapanic u Brna na 3. kolo Ex U18. Na předchozím turnaji v Nymburce jsme předvedli kromě zápasu s Pzní velice dobré a vzestupné výkony, tudíž očekávání byla veliká. Cíl byl postoupit do vyšší skupiny.

Bohužel, zřejmě nás to svazovalo až příliš a hned první zápas s Rychnovem n. K. jsme v koncovkách prohráli. Zápas byl hodně nervózní z obou stran. Mnoho chyb na podání i přijmu a následné útoky z těžkých pozic proti dvojbloku nás srážely víc a víc. Celé to vyvrcholilo ve čtvrtém setu, ve ktrém jsme vedli neustále o 5-6 bodů, dokonce ještě 24-22, ale přesto jsme set, a tím i celé utkání, ztratili. Náš plán na postup do vyšší skupiny dostal povážlivé trhliny a bohužel jsme se s tím nedokázali popasovat. Po bídném výkonu, výrazně poznamenaném předchozí prohrou, jsme prohráli i ve druhém zápase proti domácím Šlapanicím 0:3. Zklamání bylo obrovské, jelikož to pro nás znamenalo 3.místo ve skupině a tudíž nepostup do vyšší skupiny.

Karlovarsko - Rychnov n. K. 1:3

Karlovarsko - Šlapanice 0:3

Druhý den nás čekal pouze jeden zápas o umístění proti Letohradu. Základní sestava se výrazně změnila. Věřili jsme v nový impulz a cílem nebylo nic jiného než vítězství. Změněná sestava začala parádně, odskočili jsme o několik bodů, set vypadal jednozančně v náš prospěch. Jak to v této mládežnické kategorii bývá, na podání šel nebojácný mladík z Letohradu, který svoji něpříjemnou plachtou set, a šňůrou asi 10 bodů, zvrátil na stranu soupeře. V koncovce jsme bohužel opět propadli a i když jsme ještě měli setbol, vítězství v sadě jsme si nechali po velkém zkratu utéct. Druhý set byl v naší režii a soupeře jsme jednozančeně přehráli. V tento průběh trenérský tandem Konopka, Houda doufal i ve třetím setu. Dlouho to vypadalo, že ano, ale pak přišla opět nepovedená koncovka. Set jsme ztratili opět 26:24. Do dalšího průběhu zápasu se trochu promíchala sestava, která začala dominovat. Kluci si začali víc věřit, čtvrtý set s přehledem ovládli a v tiebraku nedali soupeři žádnou šanci. Po vítězství 3:2 si připisujeme do celkové tabulky důležitý bod.

Karlovarsko - Letohrad 3:2

"O tomto víkendu jsme se Standou zestárli tak o 20 let. Mysleli jsme si asi, že vše půjde samo. Rychnov jsme letos již v celku jednoznačně porazili, zřejmě jsme to měli v hlavách a podcenili to. Zápas se Šlapanicemi se mi špatně hodnotí, byl velice ovlivněn předchozí prohrou. Byl to náš nejbídnější výkon za celou sezónu, bohužel. V pondělí na tréninku si vše probereme, nezbývá nám než nadále pořádně trénovat. Na konci ledna je 4.kolo, ze kterého postupují ještě pořád 2 týmy výše, tak se musíme dobře připravit a pokusit se postoupit." zhodnotil zklamaný trenér Petr Konopka