Generální partner - Skupina ČEZ

Rozřazovací turnaj extraligy U18 v Praze

19. 9. 2023 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: Rozřazovací turnaj extraligy U18 v Praze

Tento víkend 16.-17. září se uskutečnil první rozřazovací turnaj extraligy U18.

 

 Naše družstvo hrálo v Praze na Lužinách a ve skupině mělo Lvy Praha, SGLD Brno, Spartak Velké Meziříčí a VK Sport Rychnov nad Kněžnou. Hned na úvod nás čekali domácí Lvi v jejichž sestavě se objevilo pár reprezentantů ročníku 2007/2008. Síla domácích byla znát hlavně na servisu a v rychlosti nahrávky. Naše družstvo se kvality soupeře nezaleklo a předvádělo po celý zápas velice bojovný výkon. Úsměv na tváři tak trenérské dvojici Hudeček - Houda nezamrzl ani po prohře 0:3.

Krátká pauza na svačinu a jde se na druhý mládežnický kolos SGLD Brno. Na straně soupeře je opět výšková převaha a tak jako v prvním utkání musíme ze sebe vymáčknout maximum, abychom s Brnem drželi krok. Odměnou nám je výhra ve třetím setu a statečný výkon v celém zápase. Po sympatickém výkonu prohráváme 1:3 a odjíždíme k domovu do svých postýlek.

Ráno odjezd z Varů v 6:30 směr Praha, kde nás čeká další mládežnická volejbalová bašta Velké Meziříčí a soupeř, který loni skončil za námi Rychnov nad Kněžnou. Proti Meziříčí se v prvním setu rozkoukáváme, ale pokračujeme v bojovném a kvalitním výkonu ze soboty. Druhý se už patří nám a na hřišti se děje pravá mládežnická bitva. Svoji kvalitní hru ve všech činnostech si udržíme po celé utkání a překvapivě vítězíme 3:1. Trenéři se tetelí blahem a hráči pociťují první pocity slasti po zasloužené výhře.

Opět malá pauza a na řadě je poslední utkání o umístění ve skupině. Výhra by nás měla posunout blíže 3. místu ve skupině. Bohužel nedostatečná svačina nebo velké psychické vypětí v zápase předešlém má za následek výkon, z kterého se trenérům ježí vlasy na hlavě a Standovi i jeho pověstný knír. Výkon, v kterém chybí energie z předešlých utkání vede k prohře ve druhém a třetím setu a hrozbě ztráty dobře rozehraného turnaje. Ve čtvrtém setu k radosti trenérů tým nachází zpátky svoji tvář a jde se do tie-breaku. V něm pokračuje dobrá hra ve všech činnostech a můžeme slavit druhou výhru v turnaji. Vítězné foto a čekaní na výsledek Brno - Meziříčí. Brno nakonec vítězí 3:0 a my se můžeme těšit na další turnaj ve skupině o 11.-15. místo.

Celý tým zaslouží pochvalu za předvedený výkon. Zejména bojovnost všech hráčů byla ukázková. Zároveň nám konfrontace se 3. soupeři z horní poloviny tabulky loňského roku ukázala, na čem je třeba pracovat před dalším turnajem extraligy.

Ondra Hudeček a Standa Houda

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací