Generální partner - Skupina ČEZ

B tým bodoval i na začátku druhé poloviny soutěže.

29. 1. 2024 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: B tým bodoval i na začátku druhé poloviny soutěže.

Ze zápasů v Příbrami a doma proti Kladnu B si naše rezerva připsala do tabulky osm bodů.

První dvojutkání druhé poloviny soutěže odehrál náš B tým 20.1. 2024 v Příbrami. Od 10 a 14 hodin jsme změřili síly s rezervou extraligového týmu VK Trox Příbram. Na tento zápas s námi odcestovali i posily z našeho A týmu, který hrál svoje utkání v Českých Budějovicích, takže kluci si mohli cestou zahrát s námi. Tedy na bloku nám vypomáhal Radek Baláž a na postu smečaře nastoupil do hry Honza Šidlo. Na postu univerzála jsme se opět mohli opřít o výkon Filipa Houdy. Museli jsme se obejít bez Matěje Štatského a Petra Koubka a Andreye Mochalova, kteří onemocněli.

 

První utkání jsme začali velmi dobře. Velmi dobře jsme podávali a následně jsme hráli kvalitní obranu. Velmi dobře organizovaná hra v obraně a spolehlivý útok byly naše zbraně po celou dobu prvního setu, který jsme vyhráli 25:16. Druhý set jsme ovšem začali velmi špatně. Nedařilo se nám na přihrávce. Následně jsme se nebyli schopni prosadit do zformované obrany soupeře. Propastný rozdíl devíti bodů se zdál již nepostihnutelný. Naštěstí jsme si vzpomněli, co nám šlo v prvním setu a skvělou sérií na podání a v obraně jsme nepříznivý stav dotáhli do vyrovnané koncovky, kde jsme se štěstím uhráli dva rozhodující míče a set jsme tak vyhráli 26:24. Ve třetím setu jsme si bohužel vybrali oddechový čas v naší hře. Příbram se chytla a třetí set jsme prohráli 21:25. Ve čtvrté sadě jsme se vrátili k naší dobré hře. Tlačili jsme na hráče Příbrami dobrým podáním. Obrana nám opět fungovala a následně jsme se prosadili na útoku. Čtvrtý set byl posledním v prvním utkání. Vyhráli jsme ho 25:21 a celé utkání jsme tedy vyhráli 3:1.

 

Druhé utkání jsme první dva sety hráli opět velmi dobře. Stále jsme výborně bránili. Hráli jsme bez chyb a ujali jsme se tak vedení v zápase 2:0 na sety. První set jsme vyhráli po dobře zvládnuté koncovce 25:23 a druhý set jsme vyhráli 25:18. Když jsme měli celou dobu dostatečný náskok. Třetí set jsme ztratili v nervy drásající koncovce 24:26. Hrál se pěkný a vyrovnaný volejbal. Do čtvrtého setu jsme museli udělat změny v sestavě, protože Radek s Honzou již museli odjet do Českých Budějovic. Čtvrtý set byl opět velmi vyrovnaný. Chvíli vedla Příbram, chvíli zase my. Bohužel v koncovce jsme udělali několik chyb a prohráli jsme čtvrtý set 23:25. V pátém rozhodujícím setu jsme si za stavu 9:9 udělali rozhodující náskok, který jsme udrželi až do konce setu. Výhra 15:11 nám zajistila výhru 3:2 ve druhém zápase.

Z venkovního utkání s Příbramí B si tedy odvážíme 5 bodů.

Sestava: Mašek V., Mašek T., Bican J., Bican V., Baláž, Stefanovič, Houda, Petrák, Suvák Fujda, Šidlo

 

 

Další dvojutkání 2. ligy jsme odehráli 27.1. 2024 na domácí palubovce v tělocvičně Střední pedagogické školy. Hostili jsme tentokrát rezervu extraligového Kladna, tedy Kladno B. V tomto dvoutkání jsme se museli obejít bez liber našeho týmu. Tomáš Mašek si plnil pracovní povinnosti a Tomáš Petrák si plnil povinnosti trenérské. Na postu libera tedy nastoupil Honza Šidlo.

 

První utkání jsme opět jako již tradičně zahájili velmi dobře. Využili jsme domácího prostředí a tlačili soupeře dobrým podáním. Velmi dobře rozehraný set se ovšem nepodařilo dohrát do vítězného konce. Vedli jsme 20:16 a bohužel jsme si mysleli, že je již hotovo a set se dohraje sám. Ovšem realita byla zcela jiná. Obří množství našich chyb na příjmu a v útoku zapříčilo naší prohru v prvním setu 22:25. Bohužel tato "forma" se nás držela i ve druhém setu. Tedy až do stavu 17:8. Po strašidelné sérii na příjmu při podaní kladenského Daniela Hykše, jsme konečně začali hrát volejbal. Bohužel ani náš velmi zlepšený výkon nestačil na výhru ve druhém setu. Ten jsme tedy prohráli 23:25. Ve třetím setu jsme naštěstí pokračovali v dobré hře z poloviny druhého setu. Třetí set jsme jasně vyhráli 25:16 a živili jsme tak naději na nějaké body i z tohoto utkání. Bohužel další set jsme opět zcela odešli na příjmu. Možnost útočit byla pouze přesol kůly a s tím si borci z Kladna velmi lehce poradili. K tomu se přidalo velké množství chyb na podání a bylo hotovo. Prohra 21:25 a celkově jsme tedy prohráli 1:3. V tomto utkání jsme předvedli nejhorší výkon od začátku soutěže.

 

Do druhého utkání jsme udělali několik změn v sestavě. Od začátku jsme perfektně přihrávali a soupeři neměli moc šancí na obranu. K tomu jsme přidali velmi dobrý výkon na podání a prakticky jsme soupeře nepustili do hry. Velmi dobře zahrál na příjmu Petr Koubek a na nahrávce Vojta Bican, který přidal i velmi kvalitní podání. Po setech 25:20, 25:12 a 25:13 jsme vyhráli 3:0. V tomto utkání to byl naopak jeden z našich nejlepších výkonů.

Z utkání s Kladnem B si tedy připisujeme tři body do tabulky.

 

Sestava: Mašek V., Bican J., Bican V., Stefanovič, Štatský, Fujda, Koubek, Suvák, Šidlo, Mochalov, Houda

 

Děkujeme divákům, že si našli cestu na naše utkání.

 

10.2. 2024 zajíždíme na další utkání do Netolic.

Další domácí utkání odehrajeme 17.2. 2024 a soupeřem nám bude tým Prosek.

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací