Generální partner - Skupina ČEZ

U20 - Nepovedlo se nám naplnit cíl, kterým byl postup do extraligy, smutnil Šídlo

16. 4. 2024 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: U20 - Nepovedlo se nám naplnit cíl, kterým byl postup do extraligy, smutnil Šídlo

Sice již hráčům VK ČEZ Karlovarska U20 sezona skončila, přesto jsou stále v tréninkovém procesu. Za nabitou sezonou udělali karlovarští mladíci definitivní tečku v Ústí nad Labem, kde pod taktovkou kouče Jana Šidla v posledním kole mezikrajské soutěže a krajského přeboru nenašli přemožitele, přesto přišlo na pořad zklamání.

"Byla to úspěšná tečka za ne úplně povedenou sezonou," krotil na úvod euforii karlovarský trenér Jan Šidlo. "Rozhodně je příjemné zakončit sezonu bez prohry, ale bohužel se nám nepovedlo splnit předem daný cíl, vyhrát celou soutěž a postoupit do extraligy U20," vracel se trenér k cíli, který si jeho výběr před startem nové sezony vytyčil. 

Celkově pak Karlovaráci obsadili shodně jak v mezikrajské soutěži, tak i krajském přeboru druhé místo. "Začátek soutěže nebyl z naší strany úplně ideální," přiznává Šídlo, že rozjezd nebyl ze strany jeho výběru ideální.

 

"V první polovině jsme utržili pár zbytečných proher s papírově slabšími soupeři. Což vedlo k bodové ztrátě na našeho hlavního soupeře ze Sokolova, kterou se již nepodařilo smazat," zklamaně popisoval důležité okamžiky sezony. Mladé pušky Karlovarska sice dosáhli dvakrát na stříbro, přesto panovala v týmu nespokojenost. "Těžko se mi definuje, co nám chybělo k většímu úspěchu. Možná větší soustředěnost v některých zápasech, protože k herní stránce až tolik vytknout nelze," přemítal Šídlo, nad tím, co mohlo hrát klíčovou roli. 

Přesto klub z lázeňského města za sebou zanechal nemazatelnou stopu. Důvod? "V týmu se pravidelně představují hráči se zkušenostmi z extraligy U22. Proto nás zdobila zejména organizace hry, která viditelně převyšuje ostatní týmy. Z hlediska individuálních kvalit hráčů si troufám tvrdit, že jsme na tom také byli nejlépe z celé soutěže," našel přeci jen pozitivum karlovarský kormidelník. 

 

Ale ani to, jeho týmu k vytouženému postupu nakonec nestačilo. "V zápasech, které se nevyvíjely podle představ, nám značně chyběla odvaha na útoku a chuť do hry. Není to problém technických dovedností, ale spíše problém psychiky hráčů. A právě na tom chceme do dalších sezon zapracovat," přiblížil mladý trenér ve službách Varů, na co se v nejbližší době zaměří.

 

Řada hráčů z kádru se teď bude připravovat s kategorií U22 na závěrečný turnaj Final 8, který se uskuteční v Karlových Varech. "Zbytek bude dál trénovat až do konce školního roku. Vzhledem k tomu, že nás letos již žádná soutěž nečeká, se nyní naskýtá prostor se více soustředit na individuální činnosti jednotlivců a zdokonalovat se v technice jednotlivých činností. Až se venku oteplí, máme na programu tréninky na všemi oblíbené antuce a také nějaký ten beachvolejbal," nastínil závěrem náplň svého výběru Šídlo. 

 

Zdroj: Karlovarský deník, Daniel Seifert

 

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací