Generální partner - Skupina ČEZ

Druhé kolo extraligy kadetů v Ostrově

30. 11. 2021 (zdroj: text: Ondřej Hudeček, komentářů: 0)
Foto: Druhé kolo extraligy kadetů v Ostrově

O víkendu 20.- 21.11 se v domácím prostředí v Ostrově uskutečnilo druhé kolo extraligy kadetů. Náš tým Karlovarsko - Ostrov se ocitl v poslední výkonnostní skupině a hrál v domácím prostředí o šanci vyšplhat se do skupiny výše. Turnaje se zúčastnilo 6 družstev, které byli rozděleny do 2 skupin.

Prvním soupeřem nám byl Kolín a ukázalo se, že to byl pro nás hned velice těžký protihráč. Prohráli jsme 3:0. Kluky zřejmě trochu svazovalo domácí prostředí, protože místo zdravého nabuzení před rodinnými příslušníky přišla tréma a nervozita. Pochvalu si zaslouží Míra Skalický, který na hřiště přinesl odvahu a pozvedl herní projev družstva. Druhým soupeřem nám byl celek z České Třebové. Utkání jsme odehráli před vynikající domácí kulisou v Hale Pedagogické školy v Karlových Varech, kde jsme se vystřídali s B-týmem mužského VK-Karlovarsko. Kluci převzali vítězného ducha od svých starších kolegů a užili si zasloužený pocit vítězství 3:0. Den tedy ukončujeme radostnou oslavou v podobě vítězných rybiček a do druhého dne jdeme s nadějí postupu.

 

V neděli ráno jsme zpátky na palubovce v Ostrově a čeká nás Rychnov nad Kněžnou. Turnajová matematika je jasná. Ve hře nás udrží jen výhra. Bohužel vítězný duch asi zůstal v posteli a náš výkon je opět zakřiknutý a plný nepřesností a také poznamenán zraněním Honzy Eckhardta, který si podvrkl kotník a na volejbal se teď bude chvilku koukat jen v televizi. Soupeř má v kádru dva velice dobré útočníky, kteří drtí naši obranu a my zaslouženě prohráváme 3:0. Zbývá nám tedy již jen utkání o umístění. V posledním utkání turnaje narážíme na regionálního rivala Volejbal Sokolov. V našem kádru má o motivaci postaráno Péťa Koubek, který k nám ze Sokolova přestoupil. Utkání hraje velice dobře a je lídrem svého týmu, tak jak je třeba, aby se prezentoval v každém utkání. Celé družstvo bojuje a trenér získává radost z koučování. Vyhráváme první set. Potom se karta obrací na stranu hostů a Sokolov vede 2:1. Čtvrtý se máme v koncovce nepatrný náskok díky vynikající obranné hře Martina Duspivy, který v sobě konečně naše instinkt blokařského zabijáka. Bohužel tíha okamžiku padá na naše bedra a Vojta Bican v týmu nenachází nikoho, kdo by byl schopen složit poslední balon a prohráváme utkání 3:1.

 

V celkovém hodnocení turnaje jsem velice rozpolcený. Je jisté, že tento tým má před sebou ještě  spoustu práce. V kádru je spousta kluků, kteří do kategorie přešli ze starších žáků, kde loni neodehráli ani zápas a proto jim chybí nenahraditelná herní praxe. Co ale u všech kluků postrádám je bojovný herní projev a týmová sounáležitost. Chuť a zápal do hry je třeba budovat stejně jako výkonnost.

 

Teď máme před dalším turnajem 2 měsíce času, abychom na všech těchto dovednostech zapracovali.

 

Šéftrenér mládeže

Ondřej Hudeček

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací