Generální partner - Skupina ČEZ

Osvědčené spojení z reprezentace. Realizační tým Karlovarska posílil trenér Kop

12. 8. 2022 (zdroj: text: Tomáš Klement, foto: Aleš Bedlík, komentářů: 0)
Foto: Osvědčené spojení z reprezentace. Realizační tým Karlovarska posílil trenér Kop

V minulé sezoně dovedl volejbalisty Aera Odolena Voda do semifinále jako hlavní trenér. Teď Martin Kop přijal nabídku VK ČEZ Karlovarsko na pozici asistenta kouče.

Opustil jste post hlavního trenéra extraligového mužstva a budete pomáhat jako asistent u týmu Karlovarska. Jaká je to pro vás změna?
Jsem rád, že jsem získal angažmá v klubu, který hraje Champions League, má skvělé výsledky, a že můžu být takovému klubu užitečný. Byl jsem po sezoně v situaci, kdy jsem si myslel, že už nic neseženu, ale v Karlových Varech mi vyšli vstříc.

Hlavním koučem Karlovarska je Jiří Novák, se kterým působíte i u národního mužstva. V čem bude jiná vaše spolupráce na klubové úrovni?
V první řadě je pro nás výhoda, že vzájemně dobře víme, jak oba pracujeme. Rozdíl je v tom, že reprezentace se sejde na krátkou dobu a je v ní výběr těch nejlepších hráčů. V klubu je to pestřejší, máme zkušené hráče, mladé hráče, talenty. Když srovnám u nás třeba Pastrňáka a Zajíčka, ti jsou každý na jiné úrovni, takže je to úplně odlišná práce. Ale je na ni víc času než u národního týmu.

Bude pro vás v Karlovarsku z trenérského hlediska něco nového
Klub dlouhodobě dosahuje výsledků nejen v české lize, ale i v evropských pohárech, v tom je to nové. Nemyslím to špatně, ale když jsem byl v Příbrami nebo v Odoleně Vodě, snažil jsem se tým vždycky pozvednout, aby hrál aspoň o Evropu a u nás potrápil ty nejlepší kluby. Teď to bude i z trenérské pozice velká odpovědnost, abychom dokázali dosavadní úspěchy potvrdit.

Stávajícím asistentem u mužstva Karlovarska je Jakub Koloušek. Jaká tedy bude vaše role v trenérském týmu?
Kolouch má na starosti i tým do dvaadvaceti let a já mu s juniory budu pomáhat, takže budeme působit na více úrovních. Záměrem klubu je rozvíjet volejbal napříč všemi kategoriemi.

Jaké osobní cíle si kladete do nadcházející sezóny?
Myslím, že výzva čeká celý klub. Budeme pracovat s obměněným kádrem, odešli hráči jako Vašina, Indra, Wilson, a tak pro hráče i pro nás půjde o to ukázat, že dokážeme zase poskládat kvalitní tým. A pokusíme se předvést třeba něco podobného, co se povedlo národnímu týmu. Karlovarsko si stejně jako "nároďák" už vybudovalo nějaký respekt v Evropě, tak budeme usilovat o to, abychom ten respekt ještě zvýšili a dokázali, že jsme schopni hrát se silnými týmy.

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací