Generální partner - Skupina ČEZ

Volejbalová mládež na Karlovarsku? Hrají všichni od předškoláků po extraligové juniory

12. 12. 2023 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: Volejbalová mládež na Karlovarsku? Hrají všichni od předškoláků po extraligové juniory


Poslední dva měsíce kalendářního roku byl Volejbalový klub Karlovarsko neobyčejně aktivní v pořádání akcí pro děti a mládež. A šlo o aktivity volejbalistů všech věkových kategorií i výkonnostních úrovní. Klub hostil extraligový turnaj kadetů, Český pohár chlapců do 16 let a krajská volejbalová kola opět kategorie "U16" a také juniorů.

 

"Našim hlavním cílem bylo šířit radost ze sportu a ukázat dětem, že ač volejbal patří mezi sporty technicky náročné, zábavu u nás najdou už i ti nejmenší," zdůraznil manažer VK ČEZ Karlovarsko Ondřej Hudeček. V karlovarské Hale míčových sportů si tak volejbal v různých podobách vyzkoušelo během několika týdnů více než 400 dětí. "A toho všechno by nebylo možné dosáhnout bez trenérů a dobrovolníků klubu, kteří svá dopoledne, odpoledne a víkendy trávili stavěním hřišť, vyplňováním zápisů, pískáním zápasů a koučováním svých družstev, za to vše jim patří velké poděkování," ocenil manažer klubu.

V souvislosti se sportovním rozvojem dětí v regionu je třeba upozornit i na Karlovarské míčohraní, Unikátní akce, která neunikla ani pozornosti České televize, vznikla jako šikovná forma spolupráce dětí a rodičů. V tělocvičnách Střední pedagogické školy si všichni užili dvě hodiny zábavy nabité míčovým vícebojem i sladkou odměnou. Karlovarské míčohraní se uskuteční i v roce 2024. "Za vznik a uspořádání této akce děkujeme Nadaci ČEZ za příspěvek na nákup pomůcek a Střední pedagogické škole, která nám poskytla své prostory," doplnil Hudeček.

 

Od začátku školního roku pořádá VK Karlovarsko také pravidelné kroužky minivolejbalu. Ty se konají na šesti školách: ZŠ Dukelských hrdinů, ZŠ Komenského, ZŠ Konečná, ZŠ Krušnohorská, ZŠ Truhlářská a ZŠ Poštovní. To už je pořádný základ k tomu, že klub uspořádal premiérový turnaj barevného minivolejbalu za účasti 42 dvojic ve třech kategoriích. "Cílem turnaje bylo pozvat děti a učitele do Haly míčových sportů a ukázat jim minivolejbal i v módu turnajovém," objasnil manažer Hudeček. "Celé dopoledne jsme na dětech viděli radost z pohybu a ze hry." Slavnostního vyhlášení se pak zúčastnili hráči extraligového mužstva. Další turnaj barevného minivolejbalu proběhne už na jaře. 

 

Bez pohybu nezůstaly ani ty úplně nejmenší děti. Už druhým rokem docházejí zástupci VK Karlovarsko do mateřských škol v Karlových Varech, Ostrově a Hroznětíně. Letos svoji aktivitu rozšířili do Nové Role a Dalovic. Odměnou pro malé volejbalisty je aktivní dopoledne v Hale míčových sportů za účasti trenérů VK Karlovarsko a hráčů extraligového týmu. I tato událost bude mít své pokračování v jarním období.


A v živé paměti má karlovarská volejbalová komunita tradiční klubový mikulášský turnaj rodičů s dětmi. Trenéři se v tu chvíli stávají diváky a rodiče nastupují do pozice hráčů. Letos se zvýšila konkurence díky rekordnímu počtu čtyřiceti dvojic. "Vládla bojovná, ale zároveň přátelská vánoční atmosféra, občerstvení během turnaje doplňovalo i cukroví," vyprávěl Ondřej Hudeček. "Všem, co se na pořadatelství těchto aktivit spolupodíleli, patří jedno velké poděkování. Dětem patří poděkování za účast a snahu neustále dosahovat co nejlepší výkonů, rodičům patří díky za to, že vedou své dětí ke sportu. Všem zmiňovaným i všem ostatním bych chtěl za celý náš klub popřát šťastné prožití svátků vánočních."

 

 

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací