Generální partner - Skupina ČEZ

4. kolo barevného minivolejbalu v Chodově

7. 2. 2024 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: 4. kolo barevného minivolejbalu v Chodově

O víkendu 3. - 4. 2. se naši nejmladší zúčastnili 4. kola barevného minivolejbalu, které se konalo v Chodově. V sobotu se hrála žlutá a červená barva, v neděli nastoupili oranžoví a modří. Do žluté kategorie jsme nasadili dvě dvojice (Lili Klímová+Nicole Mašková a Bety Kovaříková+Fífa Luprich), z nichž jedna hrála poprvé a byl to první start na velkém turnaji. V této kategorii jsme brali 11. a 14. místo. V červené kategorii už jsme měli ostřílené hráče, kteří jsou na turnajích jako doma.

 

Nasazené byly tři dvojice (Kuba Rumlena+Pája Kovařík, Kili Havlina+Danek Rybníček, Melanie Mašková+Eliška Linhartová), z toho dvě dvojice se dostaly do finálové kategorie o 1.-5. místo. Medailové pozice se nakonec podařilo obhájit a hráči Kuba Rumlena a Pája Kovařík vybojovali 1. místo a došli si pro zlatou medaili. Kili Havlina s Dankem Rybníčkem obsadili 5.místo, Melanie Mašková s Eliškou Linhartovou skončily na 11.pozici.

 

V neděli 4.2.2024 se pokračovalo v Chodovské hale 4. kolem barevného minivolejbalu. Celého soutěžního dopoledne se zúčastnilo celkem 50 družstev ze 7 klubů z Karlovarského kraje a celkem hrálo 126 dětí.

 

Náš klub se zúčastnil soutěže v oranžové a modré barvě. Celkově hrálo 18 dětí z toho 2 dvojice chlapců a 1 dvojice smíšená za barvu oranžovou, 3 dvojice a 2 trojice chlapců za barvu modrou. Nutno podotknout, že oranžové barvy se zúčastnili i úplní nováčci, a to Emily Novotná a František Luprich, kteří ještě minulé kolo hráli za barvu žlutou, ve které získali cenné zlato, a tak byli nasazeni tzv." na zkoušku". Ale to trochu předbíháme. 

 

Pojďme si říci, že oranžová barva je oproti žluté náročnější. Již se míče nehází spoluhráči, ale po chycení se míč odbíjí prsty - tedy pinká spoluhráči, který přes síť pinká do hřiště soupeře. Tato kategorie byla nejpočetnější skupinou, ve které bylo 42 dětí - 20 družstev. Nejpočetnější byl klub BVC Chodov - 5 družstev, Klokani Aš - 4 družstva, Tatran Kraslice, Volejbal Sokolov a Karlovarsko - 3 družstva, Baník Sokolov - družstva a VK KV - 1 družstvo.

 

Hrálo se systémem každého s každým s časovým limitem 5 minut. Dále pak podle počtu uhraných bodů ve skupinách o umístění. Skupina o 1-5 míst, 6-10 místo, 11-15 místo a 16-20 místo. Děti si vedly výborně a daly do toho vše. Byla radost se dívat, jak se soustředí, radují, rozčilují, podporují se navzájem a udržují přátelské kontakty mezi sebou navzájem. Konkurence byla veliká, a i tak se naše děti se umístily skvěle.

 

Tým VK Karlovarsko 1- Daniel Iridenco s Danielem Prokůpkem = 15. místo

Tým VK Karlovarsko 2 - Davyd Bashta a František Karel Faber = 8. místo

Tým VK Karlovarsko 3 František Luprich a Emily Novotná = 7. místo.

 

Umístění v první skupině, kde se bojovalo o medaile, uteklo této nadějné a velice talentované dvojici o pouhý jeden jediný bod. Další, kdo si v neděli zahrál, byli kluci z U14, kteří se barevného minivolejbalu ještě mohou účastnit a jedna trojice chlapců z "barevky". Hrála se modrá barva a kromě našich 5 týmů z Karlovarska, se zúčastnilo jedno družstvo z Baníku Sokolov a Klokanů z Aše. Systém zde byl také každý s každým a hrálo se do 25 bodů. Tedy které družstvo uhrálo jako první 25 bodů, vyhrálo. Podle vítězných zápasů a skóre se určovalo pořadí. Někteří chlapci z U14 se "barevky" zúčastnili úplně poprvé a bylo znát, že mají trému. Kluci se ale nebáli a dali do hry všechno. Bojovali o každý míč, a i když hrají za mladší žáky jako nováčci, dokázali se probojovat na skvělé 5.místo a nebyli tedy poslední, jak se domnívali.

 

Chlapci, kteří hráli poprvé modrou barvu a hrají stále v barevném minivolejbalu mě mile překvapili. Jde o trojici z týmu VK Karlovarsko 5 ve složení Pavel Kovařík, Jakub Rumlena a Daniel Rybníček. Tito kluci byli zpočátku velmi nervózní, dohadovali se mezi sebou a hráli každý za sebe. Někteří z nich, po prvním odehraném zápase už nechtěli znovu hrát, že to ostatním kazí. Ale postupně se do hry zapojili jako tým, začali spolu spolupracovat a konkurovali o rok starším klukům. A jak dopadla modrá barva?

 

Na 6. místě se umístil Míša Hanisch a Petr Janisch, na 5 místě se umístil Roman Verbyi a Honza Dörrer, na 4. místě se umístila dvojice Šimon Luprich a Daniil Zolotarov, na 3. místě se umístila trojice z mini volejbalu ve složení Dan Rybíček, Kuba Rumlena a Pavel Kovařík, a 1. místo získala trojice mladších žáků ve složení Kuba Novotný, Marek Biskup a Lukáš Grban. Zde si ještě neodpustím poznámku, že Kuba Novotný a Lukáš Grban jsou věkově stejně staří, jako kluci z barevky, kteří se umístili na 3 místě. Máme tedy v klubu výborné hráče, na které jsme velice pyšní. Jsme rádi, že děti hra baví a že se stále více zdokonalují. Dětem ze srdce gratulujeme a děkujeme rodičům za podporu.

Zdroj: Lenka Horáková, Štěpánka Becková

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací