Generální partner - Skupina ČEZ

Minivolejbal - Chceme přiblížit minivolejbal široké veřejnosti, říká Štěpánka Becková, trenérka VK ČEZ Karlovarsko

16. 4. 2024 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: Minivolejbal - Chceme přiblížit minivolejbal široké veřejnosti, říká Štěpánka Becková, trenérka VK ČEZ Karlovarsko

Již několik sezon jsou nedílnou součástí VK ČEZ Karlovarsko také volejbalové naděje, které pod taktovkou trenérky Štěpánky Beckové nabírají v přípravce potřebné volejbalové zkušenosti a základy. 

"Minivolejbal je přípravka pro velký volejbal. Týká se dětí od 5 do 10 let a dle věku jsou barevně rozlišené jednotlivé kategorie - žlutá, oranžová, červená, zelená, modrá," přiblížila na úvod Štěpánka Becková.

 

Ve žluté barvě volejbalové naděje přehazují síť, v oranžové chytají a pinkají prsty přes, v červené už jen hrají prsty, v zelené a modré barvě přechází ke klasickému volejbalu, kde mohou použít prsty, bagr, smeč, jen v nižším počtu hráčů na menším poli.

 

"Složka minivolejbalu se v tomto školním roce rozrostla o tým dívek, cílíme na mladší děti, přibíráme už od pěti let," připomněla Becková, že v Karlovarsku mají otevřené dveře opravdu všichni zájemci z řad dětí. 

 

"Chceme přiblížit minivolejbal široké veřejnosti a zlomit tu představu, že se týká jen starších dětí," vysvětlovala trenérka Karlovarska. 

 

U těch nejmladších se Karlovarsko zaměřuje na základní dovednosti jako je hod a chytání míče, celkovou sportovní přípravu, atletický základ, rozvoj síly a rychlosti, koordinace pohybu a orientace v prostoru. "Zejména u těch nejmenších můžeme s těmito dovednostmi začít co nejdříve a lépe se potom přechází na velký volejbal," přiblížila Becková. I nejmenší volejbalisté mají svou soutěž, jedenkrát za měsíc děti okusí atmosféru velkých turnajů a soupeří se stejně starými protihráči v krajském měřítku. 

 

"Pro děti je to velká škola, změří síly s ostatními, zjistí, kde je potřeba přidat, mají radost z toho, že odehrají balon a vyhrají zápas," říká s úsměvem trenérka Varů. 

 

"Z každého turnaje dovezou děti nějakou medaili, ale pro nás trenéry je důležité učit děti odmalička hrát volejbal správně, bez technických chyb a zároveň vychovat děti, které se učí být kolektivní a dokáží si pomoct, když se zrovna nedaří," dodala závěrem Becková.

 

Zdroj: Karlovarský deník, Daniel Seifert

 

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací