Generální partner - Skupina ČEZ

Rumburk hostil další kemp Benjamínků

13. 4. 2022 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: Rumburk hostil další kemp Benjamínků

Na Kempu Benjamínků v Rumburku se za VK Karlovarsko představili hráči Jirka Mašek a Dan Horák a trenérka Lenka Horáková

V Rumburku se v termínu 1.-4.4.2022 uskutečnil další kemp volejbalovývh nadějí - Benjamínků. Tento kemp byl určen pro hráče ročníku narození 2009/2010. Za náš klub své umění předváděli Jirka Mašek a Dan Horák. Oba byli na kempu již po několikáte, stejně jako trenérka našeho klubu Lenka Horáková. S Lenkou vám přinášíme rozhovor, kde se dozvíte vše podstatné o průběhu kempu.

  1. Jak probíhaly tréninkové jednotky na kempu?

Na každém kempu je stejný tréninkový rytmus. Nástup je vždy v pátek do 16 hod, aby měli kluci čas se aklimatizovat. Od 17:30 - 20 hod probíhá úvodní trénink, který kluky seznámí s rytmem trénování po celou dobu kempu. Probíhá první tematický trénink pro nahrávače. Kluci se rozdělí podle věku, výšky, doby trénování a v průběhu kempu se přesouvají mezi sebou. Někdy i ti zkušení potřebují vypilovat činnost, která jim není vlastní - nejsou si jistí jejím provedením, nebo jim to zkrátka nikdo nevysvětlil. Po prvním - úvodním tréninku následuje večeře. Druhý a třetí tréninkový den se začíná po snídani v 9:00 hod. a trénuje se až do 12:00 hod., následuje oběd a odpočinek do 15 hod. Od 15:30 hod do 19 hod následuje odpolední trénink, večeře a noční klid od 22:00 hod. Poslední den probíhá turnaj a končí se obědem ve 13 hod.

 

  1. Jaký byl přínos kempu pro tvou trenérskou činnost?

Na kempy jezdím už něco přes rok. Baví mě. Rozvíjí mou trenérskou činnost, pilují mi oko. Rozuměj tomu tak, že jako bývalý hráč jsem z počátku nebyla schopná hned vidět špatně provedenou herní činnost. Nebo spíše ne vždy při tréninku, kde je dětí hodně a trénovací tempo je opravdu rychlé. Postupně, kdy jsem absolvovala v měsíci 2 - 3 kempy, jsem si oko vypilovala a poslední kempy nasávám více herních činností. Více a více herních schémat, cviků. Pomáhají mi více si věřit v tom smyslu, že učím děti správně provádět volejbalové činnosti. Jako trenér, je doufám nevědomky "nekazím" a špatné návyky - provedení, si troufám říct, poznám.  Jsem v kontaktu s ostatními trenéry a předáváme si navzájem své zkušenosti z trénování, které zapojuji do svých tréninkových hodin. Každý jsme jiný, máme jiné přístupy k trénování a toto je pro mě přínosem.

  1. Jak si vedl Jirka s Danem v konkurenci ostatních hráčů?

Konkurence mezi kluky v trénincích zatím není. Soustřeďují se na své vlastní zlepšování a posouvají své limity. Makají na sobě a jde to vidět na konci kempu, kdy jsou si jistější. Kempy je učí vzájemnému hernímu respektu, podpoře, týmovosti. Když vezmeme v potaz to, že kempu se dle lokalit účastní v průměru 60 kluků z celé části Čech, kteří se neznají, nebo částečně jen z kempů (turnajů) a drží na trénincích pohromadě jako tým, je to skvělé. Na druhou stranu je zdravá konkurence užitečná a důležitá a posouvá kluky kupředu, a to se projeví hlavně v závěru kempu, kdy je pro ně připraven závěrečný turnaj. Učí se porážkou i výhrou.

  1. Chystáš se na další kempy? Kdy? Kde?

Tuto sezónu kempů bych chtěla dojezdit, i když je to pro mě občas fyzicky náročné. Přes týden tréninky, o víkendech turnaje a když by bylo volno, tak jezdím na kempy. Jezdím jak na Benjamíny, tak i na Naděje, takže se únava nahromadí. Ale nelituji toho. Volejbalem tak nějak žiju ????.

Další kemp Benjamínů proběhne pro Moravskou část a pro část kluků z Čech v Mikulově od 22.4. - 25.4.2022. a závěrečný kemp Nadějí by měl proběhnout v červnu zřejmě v Ostravě nebo Budějovicích. Termín i místo budou upřesněny mailem.

  1. Kolik tréninků proběhlo a na co byly zaměřeny?

Celkem proběhlo 16 tréninků. Každý kemp je tematicky zaměřený. Kemp v Rumburku byl zaměřený na útok a obranu. Přesněji na útočnou ruku - směč - postavení ruky, zatažení lokte, zpevnění těla, postavení míče při odbití, smečařský dvojkrok. Kluci šli od začátku nácviku ruky, až po nahrávku na smeč a načasování.

Druhý tematický blok  - obrana - si hoši vyzkoušeli bloky. Zpevnění těla, postavení u sítě, výskok, postavení rukou, načasování výskoku na blok.

Na začátku každého tréninku probíhal trénink pro nahrávače.

  1. Můžeš zhodnotit i přínos pro kluky?

Kluky během kempů natáčím na pomalá videa a po tréninku jim je ukazuji a ptám se jich, zda ze záznamu vidí, jestli provedli dané herní činnosti správně. Posílám jim je, aby z nich mohli čerpat.

Tento přístup má i pan Haník, který natáčí všechny zúčastněné a konzultuje videa s nimi jednotlivě. Na dalších kempech, kterých se kluci zúčastní, porovnávám předchozí nahrávky. Je příjemné, pozorovat kluky, když je trenér pochválí, že se zlepšují. Pro kluky je to změna oproti běžným tréninkům. Už jen proto, že za 3 dny si odtrénují 14-16 hodin. Je to tedy měsíc tréninku v běžném klubu. Každého kempu se zúčastní stálí trenéři + kluboví trenéři + trenéři, kteří se chtějí něčemu přiučit. Vychází to tedy, že na 60 kluků bylo 10 trenérů a 2 kondiční trenérky, které se staraly o protahování, kardio a posilování.

 

Děkujeme Lence a klukům za reprezentaci našeho klubu a těšíme se na další postřehy a novinky.

 

Komentáře


Letní volejbalový kemp 2023

Nejbližší zápasyKompletní program

16.10.Prosek - Karlovarsko2:3
19.11.Karlovarsko - Benátky n. J.3:1
19.11.Lvi - Karlovarsko3:0
20.11.Prosek - Karlovarsko1:3
20.11.Karlovarsko - Ostrava3:0

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.Black Volley Beskydy309
2.DUKLA Liberec216
3.VK ČEZ Karlovarsko122
4.SK Prosek Praha031

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.Green Volley Frýdek-Místek309
2.Vlci Nový Jičín216
3.VK Karlovarsko - Ostrov123
4.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou030

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2023 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací