Generální partner - Skupina ČEZ

1.Krajské kolo

25. 9. 2022 (zdroj: text: Lenka Horáková a Pavel Flekač, foto: Lenka Horáková, komentářů: 0)

V sobotu 24.9. se naši mladší žáci zúčastnili 1.kola krajského přeboru

Nově tvořící se tým se ve svém prvním zápase postavil týmu Sokolova. Úvod utkání provázela velká nervozita a vysoká chybovost podání na obou stranách sítě, dále je třeba podotknou, že kluci se sžívali s novým systémem hry a obzvláště pro ty, kteří ještě vloni hráli pouze soutěže Barevného minivolejbalu to byl velký oříšek . A přesto si naši kluci vytvořili vysoký náskok až 8 bodů, který však v závěru utkání prohospodařili na příjmu díky kvalitnímu podání soupeře .  Nakonec přeci jen v tomto setu zvítězili v poměru 25:23. Ve druhém setu se již hra obou týmů zlepšila a místy byly viděny pěkné rozehry  a nakonec jsme i tento set dovedli k vítěznému konci 25:19.  Po dvou vyhraných setech jsme tedy vybojovali první zasloužené vítězství v tomto ročníku.

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti silnému týmu Jirkova, který je aspirantem na celkové vítězství v krajském přeboru. Náš tým se těžce vyrovnával  s kvalitním podáním soupeře a  tvrdým útokem  a přestože bojoval, měl soupeř vyšší bodový zisk. Nutno podotknout, že v případě lepšího příjmu a následné rozehry  jsme se stávali rovnocenným soupeřem. I tak jsme však ze zápasu odešli poraženi  13:25,14:25  na body,  0:2 na sety.

Do třetího zápasu jsme nastoupili proti týmu z Ústí nad Labem, který byl mírným favoritem a my ho chtěli minimálně potrápit , což se nám i v průběhu zápasu dařilo. V prvním setu se hra přelévala ze strany na stranu, avšak díky pár herním výpadkům jsme se dostali do bodové ztráty, kterou jsme již nebyli schopni  do konce setu dotáhnout a ukončili jsme set se ziskem 19 bodů. Do druhého setu jsme nastoupili v nezměněné sestavě, ale soupeř nás svou hrou dostal pod tlak. Za stavu 7:11 a 7:14  jsme však do boje díky střídání vrhli čerstvé síly a  naše hra se rázem zlepšila a my se stali opět rovnocenným soupeřem. I přes nepříznivý stav se kluci snažili, nevzdávali se a bojovali. Ústí si nakonec přeci jen nenechalo vítězství vzít a odcházelo po setech 25:19,25:21  s výhrou 2:0.

V  našem posledním zápase tohoto turnaje jsme se postavili družstvu z Klatov. A nutno říci, že to byl náš nejlépe odehraný zápas tohoto dne. V jeho průběhu nastoupili všichni naši borci  a každý z nich předvedl, že umí volejbal hrát.  V prvním setu se nám podařilo dostávat soupeře pod tlak, jak podáním, tak i předváděnou hrou  a vytvořili jsme si vysoký náskok, který v závěru setu ještě soupeř dokázal snížit, ale vítězství zůstalo na naší straně s výsledkem 25:17. Ve druhém setu byla naše hra téměř bez chyb a to i po prostřídání, kdy i mladší členové našeho týmu získali cenné zkušenosti a my tak jednoznačně dokráčeli k vítězství 25:11 a zisku zápasu 2:0 na sety .

Sestava: Biskup,Capek,Fikáček,Hanisch,Holub,Mašata,Meruna,Nedbal

Celkové shrnutí turnaje :

Turnaj byl takový  křest ohněm a první poměření sil s týmy z ostatních měst a tomu odpovídala i občasná nervozita , ztráty koncentrace , vyšší chybovost ve hře i při podání. Kluci se snažili plnit pokyny trenérů a úročit tak, co při trénincích trénují, přestože jich od začátku sezóny tolik neproběhlo. U starších kluků, kteří o prázdninách absolvovali Kemp a soustředění je znatelný posun umocněný i třítýdenním tréninkovým režimem, ostatní kluci jim zdatně sekundovali  a výkon všech stoupal s odehranými zápasy. Velmi pozitivně trenéři hodnotí komunikaci mezi hráči při hře i mimo  ni. Dále je třeba pochválit nejmladší kluky, kteří přešli z družstva minivolejbalu a byl to pro ně první kontakt s velkým šestkovým volejbalem - a přestože hráli o něco méně,  poprali se s tím úžasně. Na druhou stranu nám turnaj ukázal, kde nás tzv. "tlačí bota" , na čem je třeba zapracovat, co zlepšit. To bude naší náplní v následujících týdnech na trénincích.

Speciální poděkování je třeba vyjádřit Víťovi Maškovi za organizaci turnaje, rozhodčím Tomáši Maškovi , Mírovi Vajtrovi a chlapcům z řad starších žáků, kteří prováděli zápisy o utkáních.

A dík patří i rodičům, čili fanouškům, kteří náš tým po dobu turnaje podporovali a drželi palce.