Generální partner - Skupina ČEZ

U14 - 3.kolo krajského přeboru

15. 11. 2022 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)

V sobotu 5.11. se konalo 3.kolo krajského přeboru U14 a to v Klatovech.

V prvním utkání jsme nastoupili proti týmu Sokolova. Bohužel, náš vlažný začátek se podepsal na
vývoji prvního setu, kdy si soupeř v úvodu setu vytvořil dostatečný náskok a zcela bez problémů
dokráčel k vítězství v tomto setu 25:18.
Do druhého setu naši borci nastoupili zcela koncentrovaní a dostali soupeře pod tlak jak podáním,
tak i předváděnou hrou a zcela jasně tento set překlopili na naši stranu 25:11. V této fázi zápasu
nebylo moc co klukům vytknout. Před námi byl třetí, zkrácený, rozhodující set. V něm  jsme nechali
soupeře na začátku příliš bodově odskočit a ztrátu jsme již nedokázali dohnat. Stav 10:15 na body
završil tento zápas a náš tým z něj odešel s porážkou 1:2 na sety.

Ke druhému zápasu tohoto dne jsme nastoupili proti pořádajícím Klatovům, které jsme do té chvíle
pokaždé jednoznačně porazili. Zřejmě se to klukům dostalo i do hlav a domnívali se, že se soupeř
porazí zcela sám. Klatovy nás svým výborným a koncentrovaným výkonem dostali již od začátku pod
tlak a naši chlapci začali zjišťovat, že tým Klatov nedá body zadarmo. První set odcházíme s prohrou
21:25. Do druhého setu jsme bohužel nastoupili zcela nepřipraveni a předvedli jsme nejhorší hru
ze všech dosavadních zápasů. Jako bychom zcela zapomněli hrát volejbal a co jsme dosud trénovali.
Naopak proti nám hrál tým plný nadšení a energie. Konečný stav 16:25 a 0:2 na sety.

Třetí zápas nás čekal VK Jirkov, který nás pravidelně poráží a herně je o třídu výše. V prvním setu
naskákal bodový rozdíl až na hrozivých 1:19. Teprve poté se naši kluci trochu oklepali z drtivého
nástupu Jirkova a předváděnou kvalitní hrou dokázali zkorigovat výsledek prvního setu na 13:25. Je
nutno je za tuto pasáž pochválit, protože se nevzdávali i za takto vysokého rozdílového stavu. Druhý
set jsme si již nenechali začátek setu uniknout a hráli jsme s Jirkovem místy vyrovnanou partii. Přesto
Jirkov zvítězil i ve druhém setu 25:17.

Před posledním zápasem měli kluci delší odpočinek a evidentně načerpali dostatek sil na souboj s Ústím. Na palubovku nastoupil zcela jiný tým než k zápasu s Klatovy. Kluci byli aktivní, vzájemně se podporovali a spolu s tím stoupal i jejich výkon. První set dovedli do vítězného konce a poprvé ho tak získali nad týmem Ústí. Druhý set se nesl ve stejném duchu, tentokrát však byl šťastnější soupeř a za stavu 19:25 bere vítězství. Ve třetím setu jsme už bohužel neudrželi na začátku krok se soupeřem, který nám utekl na vícebodový rozdíl a tento set si vzít nenechal. Konečný stav ve třetím setu 6:15 a 1:2 na sety pro Ústí.

Sestava: Biskup, Capek, Davídek, Fikáček, Hanisch, Havlina, Herman, Holub, Meruna, Nedbal

Zhodnocení:

V tomto turnaji jsme bohužel nedokázali předvést to, čemu se v trénincích věnujeme a co se snažíme zlepšit. Mnohdy jsme zbytečně ztráceli snadné míče a nedokázali více zabojovat, když se zápas nevyvíjel podle našich představ. Dále jsme pak měli kolísavé a nevyrovnané výkony, které ale nejsou v této kategorii ničím výjimečným. Za co je třeba kluky pochválit je týmovost a místy vynikající herní pasáže, v nichž kluci ukázali, že volejbal umí a že se zlepšují.Do dalšího kola turnaje je třeba volejbalově zapracovat na kvalitě podání, větším pohybu v poli, zlepšení útočné fáze hry a především v komunikaci celého týmu.

Mentálně je třeba individuálně zapracovat na psychice, na soudržnosti celého týmu a komunikaci jak mezi hráči, tak mezi hráči a trenéry. Rádi přivítáme sebereflexi u kluků a vyslechneme si, kde vidí nejčastější chyby u nich samotných a v čem se mohou zlepšit. Psychohygiena je v týmu to nejdůležitější pro kvalitní hru a herní pohodu.