Generální partner - Skupina ČEZ

U14 - krajský přebor Trojkového volejbalu v Jirkově a Ústí n. Labem

21. 11. 2023 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: U14 - krajský přebor  Trojkového volejbalu v Jirkově a Ústí n. Labem

O víkendu 11. - 12.11.2023 jsme se připojili do krajského přeboru U14 v Trojkovém volejbalu.

Krajský přebor Trojic je rozdělen do dvou skupin, skupiny "velkých" a "malých.

V sobotu 11.11.2023 jsme odstartovali (Martin na bílém koni nepřijel, ani jsme jej cestou nepotkali) v turnaji U14 chlapců skupiny  "malých". Do soutěže, která probíhá v Ústeckém kraji už několik let jsme se přidali dodatečně a to tehdy, když ostatní týmy měly již dvě kola odehraná. V malých trojkách mohou hrát ročníky 2012 a mladší a my jsme mohly sestavit 2 družstva o 3 hráčích. Volba byla jasná. Budou hrát kluci, kteří se potřebují otrkat, nabrat herní zkušenosti a sebevědomí. Kluci, kteří si pro svou herní nezkušenost ještě v šestkách moc nezahrají, a kteří přišli z barevného minivolejbalu.

 

Přihlášení do soutěže bylo rychlé, všemi schválené a my jsme se vydali do Jirkova, kde nás čekaly týmy VK Jirkova "A" a "B", SK volejbal Ústí nad Labem "A" a "B". Kluci byli rozděleni do trojic a mohlo se začít hrát. Herní systém je na dva vítězné sety.

 

První zápas nastoupili kluci proti sobě. Za tým Karlovarsko "A" nastoupili - kapitán družstva Šimon Luprich, Bruno Barth a Kryštof Meruna, za tým Karlovarsko "B" - kapitán Michal Hanisch, Jakub Novotný a Daniil Zolotarov. Bitva to byla velká, nervy byli natažené k prasknutí a někteří hráči na sebe kladli přespříliš velké nároky a dostávali se tak pod tlak. Pro trenéra jsou tyto situace pastvou pro oko, protože poznává své svěřence ve všech situacích a může s nimi lépe pracovat a cílit tak nejen na slabiny jednotlivců, ale využívat silné stránky jejich osobností k dalšímu rozvoji. Tým "A" nakonec udržel chladnější hlavu a zvítězil 2:0 (25:13 a 25:19). Pro chlapce z týmu "B" to byla jediná prohra v tento den a nutno podotknout, že výkony obou týmů rostly.

 

Poté se týmy rozdělily už na jednotlivá hřiště a k souboji nastoupilo VK Karlovarsko "A" proti Jirkovu "B". Hra to byla rychlá a naši borci Jirkov "B" upodávali. Jejich servis byl tvrdý a přesný. Výhra 2:0 (25:12, 25:7).

 

VK Karlovarsko "B" poměřilo síly z VK Ústí "A". Zde je nutno říci, že se naši chlapci postavili proti hráčům s věkovým průměrem 8 let a tak i k zápasu přistoupili. Ne s pokorou, ale s hrdostí šampiona. Hned v prvním setu si je ""malí" borci namazali na chleba. V druhém setu se kluci probrali a začali hrát hlavami a dostali se tak do tie-breaku. Tento zápas naučil kluky pokoře, nepodceňování protivníka a ke každému přistupovat s respektem. Výhra 2:1 (22:25, 25:19 a 15:11).

 

Následoval zápas Karlovarsko "A" proti Jirkovu "A", který naše kluky také potrápil. Objektivně řečeno, naše týmy patří v "malých" trojkách k těm vyšším, a proto byl pro ně oříšek hrát proti menším klukům. Zvyklí z šestek na čahouny, stáli na míče zadarmo u sítě, překvapovala je vzdálenost odbití prsty soupeře, kteří cílili míče do rohů hřiště s úspěchem. Nakonec se kluci se hrou srovnali, začali spolu lépe komunikovat, říkat si o míče a pozorovat nejen hru, ale i soupeře. Výhra v tie-breaku 2:1 (22:25, 25:20, 15:7).

 

Karlovarsko "B" se postavilo Jirkovu "B" a poučeni z předchozího zápasu, vyhrávají 2:0 (25:16, 25:21).

Následovala krátká občerstvovací přestávka a jdeme do dalších zápasů. Hry měli celkově rychlý spád.

Karlovarsko "A" se postavilo proti Ústí "B". Hra byla rychle odehraná, i když soupeř v prvním setu nedal klukům nic zadarmo. Než se kluci rozkoukali, jak soupeř hraje, nastoupili do druhého setu, který byl rychlejší. Výhra 2:0 (25:20, 25:11).

 

Karlovarsko "B" čelilo útoku Jirkova "A". Rychlé míče padali do zadní části hřiště, nebo hned na čáru a tým "B" koukal na stav se stejně otevřenou pusou, jako jejich týmoví spoluhráči z "A". Hra je kritická. Tým se hádá, obviňuje ze špatného hraní a zbytečného riskování. Nakonec se semkl, začal spolu víc komunikovat a došel si tak společně pro výhru do tie-breaku. Výhra 2:1 (15:25, 25:18, 16:14).

 

Čekal nás poslední zápas, kde se postavilo Karlovarsko "A" proti Ústí "A" a Karlovarsko "B" proti Ústí "B". Oba týmy si hru pohlídaly a vyhrály. Karlovarsko "A" 2:0 (25:17 a 25:16), Karlovarsko "B" 2:0 (25:5 a 25:2). Odjíždíme s pocity dobře odvedené práce. Kluci, vědomi si svých limitů a omezení, v autě diskutují o hře a o tom, jak to mohli udělat jinak a ptají se na další kolo. Pochvala od trenéra Jirkova, že máme šikovné kluky potěší a zahřeje. Nicméně, musíme makat, zdokonalovat se a neusnout na vavřínech.

 

 

 

V neděli 12.11.2023 odjíždí z Karlových Varů před sedmou hodinou ranní třetí tým, aby se mohl zapojit do soutěže krajského přeboru Trojek kategorie "velký". Složení týmu je - kapitán Matěj Herman, Marek Biskup a Krištof Havlina. Vyrážíme směr Ústí nad Labem, kde se utkáme s Jirkovem "A", Jirkovem "B", VK Teplice, SK Volejbal Ústí nad Labem "A" a "B".

První zápas nás čekali staří známí z let minulých, Jirkov A"", kde jsou už otřelí hráči, kteří jsou oproti našim klukům výrazně vyšší a mohutnější. Nastupujeme do rozjetého vlaku a prohráváme 0:2 (16:25 a 21:25). Než se naši kluci rozehřáli, zápas skončil a my už se chystali na hochy z Jirkova "B".

 

Jirkov "B" je podstatně menšího vzrůstu i mladšího věku a tak si je naši už rozehřátí kluci trošku povodili. Nicméně tolik nepovedených podání jsme ještě neodehráli a naše chlapce zachránila jen dobrá komunikace ve hře a hra samotná. Výhra 2:0 (25:14 a 25:22).

 

Po menší pauze jsme nastupili proti Ústí "B". Tento tým je složen z menších chlapců, kteří mají minimální zkušenosti s hraním. Naši hráči je během hry koučují a během zápasu jim udělují rady. Ústí si vzalo jejich rady natolik k srdci, že jsou našemu týmu ve druhém setu rovnocenným soupeřem. Cením si u kluků vzájemné empatie a sounáležitosti, protože si u všech hrajících týmů získali svou náklonnost svým smyslem pro fair play, když byli ochotni přiznat teče míče, dotek sítě, nebo špatně odehraný míč (tzv. dvoják). Výhra 2:0 (25:17, 25:22).

 

Dále nás čekal "A" tým z Ústí. První set proběhl pod taktovkou našich svěřenců a druhý set byl opravdu lahodící oku všech zúčastněných. Krom hrajících týmů se kolem hrací plochy sešli všechny další týmy, aby povzbuzovali jednou Karlovarsko, podruhé Ústí. Atmosféra byla na úrovni extraligového zápasu. Skóre 2:0 pro Karlovarsko (25:13, 32:30).

 

Poslední zápas na nás čekal tým ze všech nejvyšší co do vzrůstu chlapců a to Teplice. Soupeři hned od začátku tlačili na síti a našim borcům chvíli trvalo, než na "teplické Eiffelovky" našli účinnou zbraň. Začali ve hře taktizovat, více si dávat příkazy a používat ke hře hlavně chladnou hlavu. To se jim vyplatilo a soupeře dostali pod sebe. Výhra 2:0 (25:18, 25:23).

 

Vstup do soutěže trojek se nám tedy povedl. Přestož jsme se k soutěži připojili až po dvou odehraných kolech, ujali se naši mladší chlapci z týmu "A" vedení v tabulce se stejným počtem bodů, jako doposud úřadující vedoucí družstvo Jirkova "A", tedy se 14 body. Mladší "B" jsou na krásném čtvrtém místě s 10 body, a tým Karlovarska v soutěži trojek "velkých", jsou na krásném třetím místě s 12 body.

 

 

Veliká gratulace klukům k výbornému přístupu a výsledkům. Rodičům děkujeme za trpělivost a podporu.

Další kolo "velkých" trojek nás čeká 26.11.2023 v Teplicích a "malé" trojky odehrají svůj turnaj 16.12.2023 v Ústí nad Labem.

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací