Generální partner - Skupina ČEZ

Malé a velké trojky v Jirkově

8. 4. 2024 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: Malé a velké trojky v Jirkově

O víkendu 6 - 7.4. 2024 proběhlo poslední kolo soutěže krajského přeboru Ústeckého kraje U14 chlapci trojkový "malý" a "velký". V sobotu 6.4. 2024 se o umístění poprala dvě družstva VK ČEZ Karlovarsko a to tým "A" - ve složení Jakub Novotný, Šimon Luprich a Lukáš Grban a tým "B" - ve složení Jakub Eder, Michal Hanisch a Roman Verbiy.

Do soutěže, která probíhá v Ústeckém kraji už několik let, jsme se přidali dodatečně a to tehdy, když ostatní týmy měly již dvě kola odehrané. 

Sestava do malých trojek byla hlavně o tom, aby si zahráli kluci, kteří se potřebují otrkat, nabrat herní zkušenosti a sebevědomí. Kluci, kteří si pro svou herní nezkušenost ještě v šestkách moc nezahrají, a kteří přišli z barevného minivolejbalu. 

 

První zápas nastoupilo Karlovarsko A proti Ústí B. Kluci se v prvním setu rozehrávali a nasávali atmosféru i velikost hřiště. Volili taktiku na soupeře, a při pohledu na ně, bylo patrné, že i když vyhrávali, tak první set nedopadl podle jejich představ. Druhý set už byl takový, jak se domluvili a soupeře hravě přehráli. Karlovarsko A proti Ústí B 2:0 (25:10; 25:7). Druhý zápas Karlovarska A proti Jirkov B mělo v prvním setu rychlý spád a kluci si rychle vyměnili strany. V druhém setu jim dal soupeř trochu zabrat. Nicméně kluci spolu perfektně komunikovali, a tak i druhý set dotáhli do vítězného konce 2:0 (25:15; 25:20). 

 

Tým Karlovarska B nastoupil na vedlejším hřišti proti Ústí A. Hochům se nevedlo na příjmu, ani servis se jim nedařil a tomu odpovídal i stav. Karlovarsko B - Ústí A 0:2 (11:25; 13:25). Po prvním zápase neměli moc čas přemýšlet a hned nastoupili proti Jirkovu A. Kluci spadli hlavami dolů. Začali se navzájem obviňovat z chyb, které každý z nich během zápasu udělal. Snad za to mohlo jejich veliké očekávání, když proti sobě viděli soupeře, kteří jim byli do pasu. Prohra o to víc zabolela. Karlovarsko B proti Jirkov A 0:2 (14:25; 9:25). 

Po odehrání dvou zápasů každého z našich týmů se proti sobě postavili kamarádi a spoluhráči. Tým A proti B. Kluci z týmu B se nenechali zahanbit. Možná to udělalo i to, že jim trenérka v šatně promlouvala do duše a kluci ke hře přistoupili jinak. Začali si být navzájem parťáky. Radili si, pomáhali a podporovali se. To se odrazilo na jejich další hře, a i když proti Karlovarsku A prohráli 0:2 (17:25; 17:25), ukázali, že umí, když chtějí a poslouchají. Čeká nás tým Jirkov B. Zde po prvním prohraném setu, kdy kluci začali podávat a začali útočit dotahují herně Jirkov B a vyhrávají v tiebreaku 2:1 (20:25; 25:22; 15:13). Z prvního svého vítězství má tým B neskutečnou radost a nastupují k poslednímu zápasu proti Ústí B. Kluci vyhrávají hravě první set. Vyměňují strany a přestávají hrát. Nejde jim servis, ani na útoku jim nejdou míče tam, kam si představují. Prohrávají v tiebreaku 1:2 (25:14; 14:25; 6:15) a jdou podporovat své kamarády z týmu A, které čekají dva poslední zápasy. 

 

Tým Karlovarska A nastupuje proti Jirkovu A, kde prohrávají v prvním setu o celých 8 bodů. Beru si time out a snažím se kluky uklidňovat a motivovat. Nakonec kluci dotahují soupeře na rozdíl 3 bodů, které ukončují první set. Druhý set je napínavý do samého konce a naši ukazují Jirkovu, že i oni zvládají koncovky zápasů. Vyrovnávají na 1:1 a jdou do zkráceného třetího setu, který s přehledem vyhrávají. Jirkov A 2:1 (22:25; 25:16, 15:4). 

V tělocvičně těžkne vzduch, začíná být horko a nás čeká poslední zápas dne, a to proti Ústí A. Náš tým A je složen z nejmladších a nejmenších kluků U 14 a tým Ústí A patří naopak mezi nejvyšší a nejstarší kluky. Přesto se stavíme protihráči na odpor a začíná boj plný napětí a velké podpory ostatních týmů, kteří fandí. V prvním setu opět prohráváme. Kluci jsou už unavení z horka, které se v tělocvičně zvyšuje. Druhý set je vyrovnaný. A koncovka setu je plná emocí. Naši hoši vyhrávají a i přesto, že by nejradši skočili do vody a zchladili se, vrhají se do třetího setu. Zde, se nenechávají soupeřem rozhodit. Radí se mezi sebou, jak a na koho zahrát jaký míč a vyhrávají. Karlovarsko A - Ústí A 2:1 (19:25; 25:23; 15:9).

 

Čeká nás vyhodnocení celé soutěže a kluci nemají vůbec přehled, jak si stojí. Já už vím, že pokud bychom odehráli všechny zápasy, umístili bychom se na prvním místě. Bohužel ne vždy se nám podařilo s kluky odjet na turnaj. V jeden termín se sešlo více soutěží. I přesto jsem na ně všechny nesmírně pyšná, kam se od listopadu posunuli. Herně i mentálně. Ze 6 týmů skončilo Karlovarsko B s 15 body na 5 místě. S 41 body se Karlovarsko A umístilo na krásném 3 místě za druhým Jirkovem A (57 bodů) a prvním SK Volejbal Ústí nad Labem (63 bodů). Radost kluků a možná i trochu zklamání (vyhráli dnes přece všechny zápasy) jim jde vidět ve tváři. Jsou spokojení a drží při sobě jako jeden tým a i přesto, že se družstvo B umístilo na 5 místě, dávám jim medaile za obětavost, touhu chtít hrát každý zápas jak nejlépe umí a nevzdat se. Děkuju kluci.

 

V neděli 7.4. se v Jirkově konal závěrečný turnaj  U14 - Trojky  Velké. Na tento turnaj jsme odjížděli ve složení Marek Biskup, Matěj Herman a Daniil Zolotarov.  K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti týmu Teplic, který byl naším přímým konkurentem v boji o konečné 2. místo. Než jsme si dostatečně zvykli na tělocvičnu a menší hřiště oproti šestkovému volejbalu, bylo téměř po zápase a to vinou velkého množství chyb na podání a příjmu, a nepřesností na útoku, navíc si chlapci nebyli schopni poradit technicky s o hlavu vyššími teplickými hráči, odcházíme tedy  poraženi 0:2 s bodovým ziskem 12 a 9 bodů. 

 

Ve druhém utkání jsme nastoupili proti týmu Ústí n. Labem "B. První set jsme získali dobrou hrou 25:16, ve druhém setu nám však soupeř zlepšeným podáním a hrou začal více vzdorovat a my mu i svými nevynucenými chybami, obzvláště na podání, zdatně pomáhali. Set šel do koncovky, kterou jsme bohužel nedovedli do vítězného konce (23:25).

 

V tie-breaku se vedení přelévalo ze strany na stranu, v závěru však Ústí získalo dvoubodový náskok a vítězství si již nenechalo vzít. Prohráváme (12:15) 1:2 na sety. 

Třetí zápas nastupujeme proti Jirkovu "B a již od začátku setu přebíráme otěže zápasu a i přes mírnou ztrátu koncentrace v závěru vítězíme 25:21. 

Ve druhém setu chlapci pokračovali ve svém dobrém výkonu a nebýt zbytečných chyb na podání, získali by set výraznějším rozdílem, 2:0 (25:19).

Ke čtvrtému zápasu jsme nastoupili proti Ústí "A a díky velmi dobrému výkonu jsme první set zcela opanovali, 25:12, druhý set i přes zlepšený výkon soupeře zůstává v našich rukách 2:0 (25:18).

Poslední zápas turnaje a zároveň i krajského přeboru Velkých trojek proti nám nastoupil tým Jirkova "A?. Nejlepším předvedeným výkonem na celém turnaji  jej získáváme do své moci a vítězíme (25:22).

 

Do druhého setu jsme vstoupili se stejným nasazením, nicméně soupeř se rozehrál a zápas tak získal na dramatičnosti. Po lítém boji odcházíme poraženi (22:25). Od počátku tie-breaku nás soupeř zatlačil do defenzívy a i přes bojovnost a nasazení jsme nebyli schopni se jeho hře vyrovnat (9:12), 1:2 na sety. 

Svými výkony v turnaji i celém přeboru Trojek si naši borci vybojovali celkově pěkné 3.místo, přičemž ohrožovali i druhou pozici Teplic. Možná i díky neúčasti našeho týmu v úvodních dvou turnajích nám na konci body z těchto turnajů  chyběly. 

 

Děkujeme klubu VK ČEZ Karlovarsko za podporu, klubům Jirkov a Ústí nad Labem za možnost si s nimi zahrát a budeme se těšit na další sezónu.    

Trenéři U14 Lenka Horáková a Pavel Flekač

 

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací