Generální partner - Skupina ČEZ

Kvalifikace na MČR U14

19. 4. 2024 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: Kvalifikace na MČR U14

V sobotu 13.4.2024 se parta kluků U14 z VK Karlovarsko, vydala se svými šoféry (čtěte trenéry) do dalekého Havlíčkova Brodu, aby se poprala ve 4 utkáních o postup na MČR. Cíle jsme si kladli velké, reálné a splnitelné, protože jsme byli připravení, jsme bojovníci a naděje umírá poslední. Cesta probíhala v rytmu playlistu sestaveného samotnými hráči, ve slunné a pohodové atmosféře. Dojeli jsme na místo určení, ubytovali se na penzionu, který poskytoval všem zúčastněným rodinné klima a vydali se obhlédnout terén (halu). Procházka po čtyř hodinové cestě autem byla balzám na nervy. Kluci se protáhli, proběhli a po proudu Sázavy jsme došli až do haly, která nás ohromila svou velikostí. Naše cesta nabírala na realitě a my jsme vše měli na dosah, jen natáhnout ruce. 

V neděli ráno, nás jako první celek, čekal ve staré hale tým z Kolína. Už při samotném rozcvičování nás překvapila výška soupeře. Někteří naši hoši byli soupeřům do pasu, nebo kousek po hrudník, což nám znemožňovalo, jakkoliv bránit u sítě. Nic naplat, proti blokům Kolína jsme nezmohli nic. I přesto, že náš tým bojoval a soupeři se postavil v obraně a uhrál v obou setech vždy body blížící se 20, prohrál se vztyčenou hlavou 2:0.

 

Druhý zápas jsme se přesunuli již do haly nové a čelili soupeřům z Hradce Králové. Začali jsme hrát naši hru, kterou jsme trénovali poslední měsíc a půl a drželi se soupeřem krok. V základní herní sestavě, jsme odehráli první dvě třetiny prvního setu, když po několika chybách na servise se náš tým odebral hlavami do věčných lovišť a prohrál první set. Do druhého setu jsme povzbuzeni všemi hráči i obecenstvem, vstupovali s odhodláním hru otočit v náš prospěch a jít do třetího, zkráceného setu. Zranění našeho hlavního smečaře a trable kapitána, nás nutilo provést střídání sestavy, kdy se do hry zapojili nováčci. Hráli perfektně a nebylo jim co vytknout. Bohužel Hradec, který měl sice jen šest hráčů, o to víc ale silných a vyšších nás přehrál na síti a vyhrál na sety 2:0. Bilance dvou proher táhla naše kluky dolů. Trenéři uspořádali týmovou poradu. Snaha nalít našim svěřencům do hlavy sebevědomí a herní nadšení byl těžký oříšek na úrovni diplomu z psychologie.

 

Zápas třetí, proti výškově stejnému týmu z České Třebové zklidňuje naši hru a dostává ji na vítěznou vlnu. Základní sestava vytvořila několikabodový náskok, aby si mohla zahrát druhá část týmu. Zapojili se tedy i chlapci, kteří nejsou zkušení v takto těžkých zápasech. Někteří přišli nedávno z barevného minivolejbalu a jejich premiéra ve velkém šestkovém volejbale byla překvapující a obdivuhodná. Vítězství 2:0 nalévá celému týmu optimismus do žil. Naděje na postup stále žije. S touto myšlenkou jsme se odebrali na oběd. Čekal nás poslední zápas proti hratelnému Orionu.

Orion byl od samého začátku podporován fanoušky. V hale nebylo slyšet pokynů trenérů a ani hráči se mnohdy neslyšeli navzájem. Celý první set jsme Orion herně převyšovali. Opět proběhlo střídání a zapojila se i lavička. Do druhého setu jsme tedy nastupovali s nadějí na postup. Jenže druhý set byl jiný. Po pár nepovedených útocích jsme herně odešli, a Orion se nám vzdaloval. Jejich náskok jsme těžce dotahovali, ale nedotáhli. Orion srovnal hru na 1:1 a my jsme šli do třetího, zkráceného setu. Pokud se ve druhém setu něco herně pokazilo, ve třetím se nám pokazila hlava. Chlapci se snažili, bojovali a herně kombinovali, ale chybělo nám trochu toho volejbalového štěstí. Třetí set prohráváme a tím i celý zápas 2:1. Nálada v týmu byla ponurá a těžká. Chlapci se odebrali do šaten a k následnému odjezdu domů. Nikdo nemluvil. Všichni si byli vědomi toho, že se náš společný sen - postoupit na MČR, rozplynul. Jen my trenéři, a přítomní rodiče jsme věděli, jaký obrovský kus práce všichni odvedli a jak se celý tým posunul. Jsme na kluky neskutečně pyšní, jak se s tak těžkými soupeři poprali a jak všechny zápasy s nasazením všech sil odehráli. Hlavně bychom chtěli vyzdvihnout hru našich nejmladších chlapců, kteří herně ještě spadají do modrého barevného volejbalu. Jsou sice malého vzrůstu, ale velkého hráčského umu a volejbalového srdce. Nebáli se, a statečně se postavili soupeřům, kteří je převyšovali nejen svým vzrůstem, ale také věkem. Tohle všechno mělo smysl, i přesto, že nám v závěru celé kvalifikace chyběl pouho pouhý bod, aby poslal náš tým chlapců U 14 do bojů o medaile na MČR.  Ano, pouhý jediný bod. Ale nevzdáváme se, jedeme dál a připravujeme se na další sezónu. Jsme tým! 

 

VK Karlovarsko. Hoši, děkujeme!

 

Sestava: Biskup Marek, Grban Lukáš, Havlina Krištof, Havlina Kilián, Hanisch Michal, Herman Matěj, Holub Ondřej, Luprich Šimon, Meruna Kryštof, Nedbal Daniel, Novotný Jakub, Zololtarov Daniil.

Zdroj: VK Karlovarsko, Lenka Horáková

 

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací