Generální partner - Skupina ČEZ

Jak probíhalo historicky první soustředění mládeže?

26. 8. 2021 (zdroj: text: Aneta Egermajerová, foto: Lukáš Mayer, komentářů: 0)
Foto: Jak probíhalo historicky první soustředění mládeže?

Minulý týden jsme vyrazili na soustředění do Chebu, kde byli poprvé v historii Karlovarska zastoupeny všechny mládežnické kategorie, od mladších žáků po juniory. Sraz hráčů byl před Hotelem Modrý věžák, který nám poskytl nadstandartní ubytování po celý týden, které obsahovalo i velice jasné instrukce od správce hotelu, které všichni raději dodržovali.

Soustředění jsme zahájili atletickou kondiční přípravou pod dohledem Víta Maška v areálu 5. Základní školy Cheb. Tréninkové jednotky byly výživné, dopolední trénink obsahoval hodinovou kondiční přípravu a následný dvouhodinový trénink ve sportovní hale města Cheb či v tělocvičně 5. Základní školy Cheb, odpolední trénink byl především zaměřen na volejbalové dovednosti a při večerním tréninku jsme se dostali i k různým míčovým sportům, jako je například fotbal, při kterém se někteří hráči řídili úslovím "Hraj to hlavou!" (nebo také nosem).

 

Cheb nám poskytl skvělé zázemí pro zahájení sezóny co se týče ubytování, stravování i sportovišť. Měli jsme dokonce tu možnost vyzkoušet, doposud zavřený, bazén, kde se uskutečnil štafetový závod juniorů proti realizačnímu týmu. Někteří členové realizačního týmu na tuto příležitost trénovali celý rok a čekali až předvedou své plavecké dovednosti, bohužel, i přes tvrdé trénování realizační tým utrpěl porážku. Dalším zpestřením návštěvy městského bazénu byly skoky do vody ze skokanského můstku, do kterých se zapojil i trenér Petr Konopka, který předvedl fantastické, dokonce až nadlidské výkony.

 

Mezi oblíbené aktivity dětí patřil samozřejmě běh, který byl zakomponován do každé ranní kondice, také cviky na zpevnění středu těla a posilování rukou, zad, nohou a břicha. Některým jedincům připravená kondice nestačila, a tak na srazy chodili zásadně nejméně o dvě minuty později, aby mohli dělat kliky za pozdní příchod a posílit si horní část těla. Takovýto přístup by měl mít každý. Jsme rádi, že si děti samy přidávaly, alespoň teď víme, že příští rok může být soustředění náročnější.

 

Při takovém fyzickém zápřahu je také důležitá regenerace, která byla obsažena v již zmíněné návštěvě bazénu. Ve středu nás ale také navštívila Dagmar Vastlová z Rehabilitačního centra Medeor KV, která předvedla klukům cviky na zpevnění středu těla a jak se správně protahovat. Mezi cviky patřila i známá stojka u zdi, kde někteří předvedli nezapomenutelné kreace, mezi které patří kreace ala zhroucený pytel brambor či "zasazení mrkve hlavou".

 

Každý trenér musí občas svůj trénink něčím zpestřit, dokonce i my jsme měli nápad, jak udělat běh zajímavějším. Naše kondice se odehrávala v parku, kde chodili páníčci venčit své miláčky, a tak nám hlavou proběhla vize, která by kluky motivovala k rychlejšímu běhu. Byla to vize vypuštění psa za běžícími hráči, ale po důkladném prodiskutování mezi sebou a s majitelem psa, jsme tuto akci odvolali z důvodu možného ušlapání čtyřnohého motivátora. Třeba nám to vyjde příští rok.

 

Soustředění bylo náročné, šest hodin tréninků každý den. Po šesti hodinách fyzické aktivity by vyhládlo každému. V hotelu jsme sice měli zajištěná tři jídla denně, ale to nestačilo. Ještěže v okolí jednoho kilometru se nacházela večerka, supermarket, pizzerie a kebab. Po naší týdenní návštěvě může pizzerie i kebab zavřít na další dva roky, protože tolik pizzy na jednom místě uvidíte možná tak pouze v Itálii. Nikdo nesní tolik kebabů a pizzy co vyhladovělí sportovci z Karlovarska na soustředění v Chebu.

 

Závěrečný nedělní trénink byl ve znaku volejbalových nudlí smíšených družstvech po třech, které obsahovaly juniora, kadeta a staršího/mladšího žáka. Sestavili jsme celkově 9 týmů, které hrály proti sobě a vítěz získal pomyslný chebský pohár.

Fotogalerie zde.

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací