Generální partner - Skupina ČEZ

Karlovarští hráči v barvách České republiky na Mistrovství Evropy

7. 9. 2021 (zdroj: text: Tomáš Klement, foto: ČVS, Ondřej Driml, komentářů: 0)
Foto: Karlovarští hráči v barvách České republiky na Mistrovství Evropy

Oblíbená hudba, postel u okna. Hráči Karlovarska drží na ME své rituály.

Mistrovský tým Karlovarska se na novou sezonu připravuje stále bez řady opor. Jen v českém národním týmu působí ve finálovém turnaji mistrovství Evropy čtyři hráči. "Že nás je tu tolik, nevnímám jako výhodu, spíš je to vizitka samotného klubu, že se ve Varech volejbal dělá dobře," hlásil z Ostravy Daniel Pfeffer.

Libero Karlovarska Pfeffer hraje už na třetím evropském šampionátu. V reprezentačním dresu zažil i mistrovství Evropy 2017, na kterém to český výběr dotáhl k vynikajícímu sedmému místu. "I tady musí náš tým vyčnívat hlavně bojovností, kolektivním výkonem a houževnatostí. To jsou atributy, které když spojíme s vysokou úrovní volejbalu, můžeme pomýšlet na pěkné výsledky," má jasno Pfeffer.

Také letos míří čeští volejbalisté v nejtvrdší evropské konkurenci do play off. Z mužstva Karlovarska jsou u toho ještě blokař Vojtěch Patočka, smečař základní sestavy Lukáš Vašina a opora týmu Adam Zajíček. "Forma mužstva má vzestupnou tendenci, věříme, že vyeskaluje v ty nejdůležitější chvíle mistrovství," prohlásil vždy bojovně naladěný blokař. "Jsme si vědomi toho, že všechny týmy chtějí postoupit a porvat se o nejlepší místo. Já v náš tým věřím, i v to, že nám v pravý čas bouchnou saze."

Adam Zajíček sdílí během šampionátu pokoj se svým parťákem ze základní šestky, dalším středovým hráčem Oliverem Sedláčkem. A ke společnému bydlení přistupuje s nadhledem: "Oliver je sice na můj vkus trochu nepořádný, ale na druhou stranu nám dělá pokojového dýdžeje a pouští hudbu, která mi vyhovuje, takže ty svoje kupičky prádla kompenzuje kvalitní hudbou, kterou mám rád." Porozumění panuje i na pokoji o kousek dál, kde bydlí Daniel Pfeffer s prvním univerzálem Janem Hadravou. "Oba se známe dost dlouho a dobře, snažíme se razit demokracii v našem pokojovém státě, ale pravda je, že nárok na postel u okna náleží vždycky mně," culil se Pfeffer.

I Vojtěch Patočka bydlí na šampionátu s další bývalou oporou Liberce Janem Galabovem. Právě Dukla čeká volejbalisty Karlovarska už brzy na klubové úrovni. V pondělí 20. září totiž pod Ještědem svedou tyto elitní týmy souboj o český Superpohár. Zápas, který odstartuje domácí sezonu, bude vysílat program ČT sport. Stejného soupeře vyzve Karlovarsko v prvním domácím utkání extraligy v sobotu 2. října. Všichni návštěvníci prvního zápasu budou moct na svoji vstupenku navštívit i společenskou show v čele s koncertem kapely Support Lesbiens.

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací