Generální partner - Skupina ČEZ

4. kolo krajského přeboru mladších žáků

9. 1. 2022 (zdroj: text i foto: VK Karlovarsko, komentářů: 0)

Další turnaj krajského přeboru mladších žáků se konal 8.1.2022 v Jirkově

Dne 8.1. 2022 jsme s našimi mladšími žáky zajížděli na další kolo krajské soutěže do Jirkova.

Již cesta byla mimořádná, a to díky použití zcela nového vozu Toyota ProAce Verso poskytnutého firmou Auto Eder, který bude velkým pomocníkem při cestách za sportovními úspěchy nejen "A" týmu, ale i naší mládeže.

Nyní však již k samotnému zhodnocení turnaje.

Naši chlapci odcestovali na turnaj v hojném počtu a nastala příjemná starost, kterou bylo nasazení dvou týmů do turnaje. Naše dva týmy se shodou okolností postavili proti sobě hned v prvním utkání a šťastnějším týmem v tomto zápase se stalo Karlovarsko "A" a to výhrou 2:0.

V druhém kole tým Karlovarska "A" poměřil své síly s favorizovaným Ústím a svým bojovným výkonem se dokázal propracovat z 8 bodové ztráty z úvodu setu až k výhře 25:20. Toto nasazení a bojovnost si naši hráči udrželi i ve druhém setu a svého soupeře dostali již od začátku svou hrou pod tlak a zcela převzali otěže zápasu a ukořistili cenné vítězství v tomto setu rozdílem třídy a to 25:9.

Zde je třeba vyzdvihnout kvalitní servis Tomáše Neumanna, který svým podáním v závěru 2. sady zatlačil soupeře a pomohl svému týmu dovést set do vítězného konce.

Ve třetím kole se Karlovarsku "A" postavil tým Sokolova. Do tohoto zápasu jsme nastoupili nepřipravení a nekoncentrovaní na hru a důsledkem bylo rychlé vedení soupeře 9:1. Po vynuceném Time-outu zvedli naši borci hlavy a svou snahou se opět stali zdatným soupeřem svému protivníkovi, bohužel ztráta z úvodu sady byla příliš velká a Sokolov si již nenechal set vzít.

Do druhého setu jsme nastoupili plně koncentrovaní a bojovali jsme o každý míč. Nebýt "hluché" pasáže uprostřed setu, mohli jsme pomýšlet i na boj o vítězství v koncovce, Sokolov si však vítězství utéci nenechal a dovedl ho do stavu 25:21 a tedy i k vítězství v zápase 2:0

Čtvrté kolo bylo odehráno po plánované přestávce na oběd, a Karlovarsko "A" nastoupilo k zápasu proti "klokanům" z Aše.  Proti Aši jsme odehráli nejhorší zápas na turnaji, týmu zcela chyběla jiskra, nadšení, bojovnost, dravost, komunikace a touha po vítězství. Soupeř nás zaskočil svým nadšením a touhou hrát a za to byl odměněn těsným vítězstvím v dramatické koncovce 28:26.

Bohužel ani ve druhé sadě tohoto zápasu nedošlo ke zlepšení a naši chlapci byli zřejmě stále myšlenkami na obědě a nechali si vzít i druhý set v koncovce a to výsledkem 25:23 a 2:0 na sety pro Aš.

Před závěrečným kolem proběhla porada týmu Karlovarska "A", po které proti favoritu turnaje Jirkovu na palubovku nastoupil zcela jiný nový tým, tým plný energie, tým plný nadšení, touhy hrát, touhy ukázat, že umí hrát dobrý volejbal, což se projevilo nejlepším odehraným setem na tomto turnaji ,hřiště bylo najednou plné pohybu, nadšení, energie. Škoda jen koncovky prvního setu, kde soupeř nakonec vítězství překlopil na svou stranu v poměru 25:22.

Do druhého setu již nastoupil Jirkov připraven a nenechal se překvapit předváděnou hrou našeho týmu, a i tento nakonec vybojoval v poměru 25:15.  I přes porážku 0:2 je třeba kluky pochválit, že zmobilizovali své síly, a ještě se dokázali připravit na tento zápas a předvedli na závěr výborný sportovní výkon.

B tým mladších žáků přijel na turnaj do Jirkova s cílem získat velmi potřebnou herní praxi. V prvním zápase došlo na souboj našich týmů, ve kterém bylo úspěšnější A družstvo a zvítězilo poměrem 2:0 na sety. Druhý zápas změřili chlapci síly s ašským volejbalovým klubem a zejména díky velmi dobrému podání a kvalitní mezihrou v prvním setu tohoto utkání zvítězili. Celkem si však, po výrazném zlepšení výkonu soupeře ve zbytku zápasu, odnesli porážku 1:2 na sety. Ve třetím kole turnaje prohrál B tým s družstvem SVK Ústí nad Labem. Soupeř byl lepší na servisu, lépe kontroloval míč a výsledek 0:2 odpovídal průběhu setů. Čtvrté kolo, s favoritem turnaje, bylo nejtěžší zkouškou a hráči VK Jirkov byli od začátku zápasu lepším týmem. Naši hráči měli potíže s přihrávkou soupeřova podání, dělali vyšší množství i nevynucených chyb a celkově prohráli 0:2 na sety. Posledním zápasem, perfektně zorganizovaného turnaje, bylo utkání s týmem klubu Volejbal Sokolov. Naši, již značně unavení hráči, předvedli celkem obstojný výkon, ale soupeř náš převyšoval ve všech herních činnostech a zaslouženě zvítězil poměrem 2:0 na sety.

Náš klub na turnaji v Jirkově dne 8. 1. 2022 reprezentovali:

Karlovarsko A: J. Mašek, Neumann T., M. Herman, R. Siegl, D. Gulevič, V. Vastl, J. Homolka,      F. Gebhard

Karlovarsko B: D. Horák. O. Hradílek, O. Holub, A. Hanisch, D. Nedbal, K. Havlina, M. Fusek