Generální partner - Skupina ČEZ

1.kolo krajského přeboru kategorie U16

2. 10. 2023 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: 1.kolo krajského přeboru kategorie U16

V neděli 1.10. 2023 hostila sportovní hala v Teplicích úvodní kolo krajského přeboru kategorie U16.

V neděli 1.10. 2023 rozehrálo svou soutěž i družstvo U16. I v této kategorii je soutěž krajského přeboru složena z družstev tří krajů. Dohoda mezi plzeňským, karlovarským a ústeckým krajem o propojení soutěží je velmi přínosná a v této kategorii se přihlásilo 10 družstev. Družstva pro první turnaj byla rozdělena do dvou skupin. Ve skupinách se hrálo systémem každý s každým a družstva na prvním a druhém místě v každé skupině postoupila pro příští turnaj do první skupiny. Doplní je ještě družstvo na lepším třetím místě z obou skupin. Ostatní družstva hrají druhou skupinu.  Dále pak krajský přebor pokračuje systémem, že vždy po každém turnaji družstva na čtvrtém a pátem místě první skupiny sestoupí do skupiny druhé a nahradí je první a druhé družstvo z druhé skupiny. 

 

Náš tým tedy v neděli čekaly čtyři zápasy. Postupně jsme na souboj vyzvali družstva z Aše, Teplic, Jirkova a Klatov. Kluků odcestovalo na turnaj dvanáct. 

 

První zápas s Aší jsme zahájili velmi nervózně. Na hráčích bylo vidět, že jsou z prvního ostrého startu sezóny lehce vykolejení a dělali mnoho nenynucených chyb. Základní herní činnosti nám dělaly velký problém. Naštěstí se nám podařilo první set vyhrát 25:17. Do druhého setu jsme nastoupili lépe. Především díky dobrému podání jsme si vytvořili náskok. Nervozita se vytratila a kluci už hráli slušný volejbal. Druhý set jsme vyhráli 25:13. Celé utkání tedy výhra 2:0 a první body do tabulky.

 

Druhý zápas proti Teplicím byl z naší strany odehraný již lépe než ten první. Kluci se rozehráli a předvedli i pár dobrých volejbalových akcí. Nevyvarovali jsme se ovšem nevynucených chyb, které pramení především z naší nepozornosti. Tyto chyby přisly především ve druhém setu, ale na výsledek to vliv nemělo. Druhé utkání jsme tedy vyhráli 2:0 po setech 25:16 a 25:22. Další body do tabulky.

 

Ve třetím utkání nás čekal velmi těžký soupeř - VK Jirkov. Naši kluci vstoupili do utkání parádně. Výborná série na podání nám zajistila náskok. Hrál se pěkný volejbal. Bohužel Jirkov nás dotáhl a set dospěl do vyrovnané koncovky. Zde se ukázala větší vyhranost borců z Jirkova. Naši hráči udělali několik chyb na příjmu a první set jsme bohužel prohráli 20:25. Ve druhém setu pokračovala naše černá série na příjmu. Jirkov tlačil podáním a my jsme nebyli schopni s tím nic udělat. Ve druhém setu jasná prohra 13:25 a tedy celé utkání skončilo výhrou Jirkova 2:0.

 

V posledním nedělním utkání jsme změřili síly s týmem z Klatov. V tomto utkání jsme výsledkově dominovali, ale bohužel předvedená hra nebyla to, co po hráčích chceme. Velmi nekoncentrovaný výkon s velkým množstvím základních chyb. Výhra 2:0 25:12 a 25:16. 

 

V rozřazovacím turnaji jsme tedy skončili na druhém místě a přiští turnaj hrajeme první skupinu. Je třeba pochválit chlapce za přístup k volejbalu a reprezentaci klubu. Zároveň je třeba dále pracovat na základních volejbalových činnostech a věřím, že výsledky se dostaví i proti Jirkovu a dalším lepším týmům.

 

 

Sestava: Mašek, Siegl, Gulevič, Neumann, Hradílek, Horák, Hanisch, Homolka, Fikáček, Capek, Gebhard, Hnátek

 

S dopravou pomohl Standa Houda za což mu patří velký dík.

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací