Generální partner - Skupina ČEZ

1.kolo Českého poháru starších žáků - U 16

27. 10. 2022 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: 1.kolo Českého poháru starších žáků - U 16

Ve dnech 15 - 16.10.2022 proběhlo v Hradci Králové 1.kolo Českého poháru starších žáků - U 16.

Náš klub vyjel v hojném počtu 14 chlapců. V sobotu 15.10.2022 proběhlo hned na úvod testování sportovních center mládeže. Hoši tak změřili síly ve skoku do výšky, hodu do dálky medicinbalem, člunkovým během a skokem z místa do dálky. Někteří jedinci se zařadili mezi nejlepší v republice v jednotlivých disciplínách.

Po testování nás čekala ve skupině "E" tři utkání, a to s týmy VK Euro Sitex Příbram, SK Meteor Praha, SKV Ústí nad Labem. 

První zápas s "Kocoury" z Příbrami začal nad očekávání dobře. Vstup na hřiště byl výborný, kluci si vytvořili bodový náskok a vedli si skvěle. Došlo ke střídání v týmu, aby si zahráli všichni a ukázali tak, co v nich je. Koncovka prvního setu kluky překvapila. Kocouři je dotáhli, bodovali a vyhráli první set. Druhý set byl mírně nervózní a přinesl klukům i přes velikou snahu prohru.

Hned po Příbrami nastoupili kluci na SK Meteor Praha. Vstup do zápasu byl raketový a jen díky mícháním v sestavě dokázal soupeř zkorigovat výsledek setu. Bohužel spousta nedorozumění v nové sestavě vedlo k prohře v setu druhém.  Tiebreak již v nejsilnější sestavě tým suverénně vyhrál a připsal si body za výhru.

SKV Ústí nad Labem byl naším dalším soupeřem.  Prohra v obou setech bolela. I přesto, že si kluci vedli herně dobře, šli do každého míče naplno s odhodláním vyhrát a poprat se o každý bod, to nevyšlo. Soupeř byl herně vyspělejší a projevilo se to na výsledku utkání.

Poslední sobotní zápas byl rozřazovací proti Plzni. Utkání bylo velice důležité. Vítěz se posunul do bojů o 6.-12. místo . Nervozita se proto na úvod projevila a tým nepodával takový výkon na jaký má. Trochu zvýšeného hlasu kluky zdravě nabudilo a výhra 2:0 nám udělala nakonec velkou radost.

V neděli nás čekali kvalitní zápasy o celkové umístění. První vyhraný set, proti Aeru Odolena Voda byl naším nejlepším výkonem v turnaji. Ovšem Odolena Voda se postupně zlepšovala. Vyhrála druhý set a přesunula utkání do tiebreaku. Ten byl vyrovnaný, ale vítězství si nakonec připsalo Aero.

V druhém zápase nás čekal VK Jirkov. Bohužel Jirkov na nás umí a to se ukázalo i v tomto utkání. I přes dobré pasáže jsme prohráli 2:0 a čekal nás zápas o konečné pořadí proti Lvům Praha.

Výhra na konec turnaje je vždy důležitá. Tento cíl jsem splnili výhrou 2:0 a umístěním na celkovém krásném 11. místě z 24 Týmů.

Velká pochvala klukům za umístění a za to, že se řídili radami trenéra a snažili se hrát naplno. Nám trenérům turnaj ukázal nedostatky, na kterých je třeba pracovat. Mezi ty hlavní patří hlasitá komunikace na hřišti, pohyb bez balonu a příjem tvrdého podání. Zápal do tréninků a zápasů je od kluků příkladný, takže zlepšení se jistě dostaví

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací