Generální partner - Skupina ČEZ

4. turnaj Český pohár U16 - Hradec Králové

23. 1. 2023 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: 4. turnaj Český pohár U16 - Hradec Králové

O víkendu 21. - 23.1. se uskutečnilo již 4. kolo Českého poháru kategorie U16 (ročníky 2008,2009)

Před tímto kolem došlo ke spojení české a moravské sekce. Náš tým se ocitl ve třetí skupině, tedy mezi týmy na 17. - 24. místě společně s Hradec Králové, Lvi Praha, Letohrad, Ostrava, Velké Meziříčí, Choceň a Kolín. Naše účast v horní polovině tabulky pro nás znamenala velkou porci kvalitních utkání a dokonale prověření naší výkonnosti. 

 

V sobotu ráno již potřetí tento rok vyrážíme směr Hradec Králové. Hned při odjezdu zažíváme maličké deja-vous, když nás opět na cestu čeká vydatné sněžení. Naštěstí cesta je bez havárií a kolem 11 hod i se zastávkou na "pikador? dojíždíme do cíle. Prvním soupeřem je nám Ostrava. Pro kluky neznámý soupeř z Moravy. Nevím jestli chlapci seděli ještě v autě nebo se zalekli moravského hantecu, ale na náš výkon je bez potřebné bojovnosti. Trenér společně s asistentem Lenkou zkouší různé metody jak kluky dostat do hry, ale všechno se míjí účinkem. Prohráváme 2:0 a hned nastupujeme do druhého utkání proti domácím Hradci Králové. Favorit této skupiny je pro nás velice těžkým soupeřem a bohužel družstvo je stále bez potřebné bojovnosti a sebeobětování pro kolektivní výkon. 

 

Následuje pauza a oběd. Do masových kuliček musel kuchař něco přimíchat, protože do třetího utkání proti Kolínu vstupuje úplně jiné družstvo. Tým proti silnému soupeři bojuje a pere se o každý balon. Na tvářích chlapců je vidět zápal a radost ze hry. První set vyhráváme po velice dobrém výkonu. V druhém soupeř zlepšuje své podání a srovnává skóre. V tie-breaku se štěstí přiklání na stranu soupeře a my si po kvalitním výkonu připisujeme první bod do tabulky. 

 

V posledním zápase dne nás čeká Choceň. Dobrou hru si přenášíme i do tohoto zápasu a vyhráváme nad soupeřem 2:0. Den tedy končí vítězně a na ubytovně se to taky projevuje zvýšenou aktivitou, hlukem na chodbě a neustálým upozorněním na to, že večerka už je dávno pryč. 

 

Ráno na značkách v 7:30 a odjezd na halu. Tady dobrá snídaně v místní restauraci a jdeme na to proti Velkému Meziříčí. Pokračujeme ve zlepšeném výkonu a jdeme do vedení 1:0. Druhý se pokračujeme v kvalitním výkonu, ale za stavu 16:10 jako kdyby nás skolilo uspokojení, že to půjde samo. Meziříčí nás dotahuje a koncovka patří soupeři. Stejný scénář se opakuje i v setu rozhodujícím. Na začátku jdeme do vedení, ale bohužel náskok nedovedeme do vítězného konce. I přes prohru družstvo určitě zaslouží pochvalu za převedený výkon. 

 

Následuje utkání proti stejnému soupeři jakého potkal náš A-team ve čtvrtek v Českém poháru mužů - Lvi Praha. Kluci cítí zodpovědnost za výsledek a na začátku utkání je svazuje nervozita. Postupně se ale rozhrávají a druhý set patří mezi nejlepší v celém turnaji. Zkrácený set je celý vyrovnaný a na konci se štěstí přiklonilo soupeři, takže odcházíme z jedním bodem. 

 

Zklamáni jdeme zahnat obědem a čekáme na poslední utkání proti Letohradu. V utkání pokračujeme v dobrém výkonu a ujímáme se vedení. Jako trenér v domění, že set už máme v kapce pouštím postupně do hry celou lavičku. Střídání dochází a tak si koncovku musí dohrát kluci, co si celý turnaj moc nezahráli. Bohužel soupeř využil situace a set nakonec vyhrává v nervy drásající koncovce. Zklamání z výsledku si kluci přenáší i do setu druhého, kdy zaberou až ke konci setu, což na výhru nestačí. 

 

Turnaj končíme na sedmém místě s jednou výhrou a třemi prohrami v tie-breaku. Naše hra měla po celou dobu turnaje stoupající úroveň. Oproti prvním turnajům je vidět na klukách pokrok, ale samozřejmě i dost nedostatků. Zejména ve hře bez balonu, technice herních činnosti jednotlivce a občas i malá obětovat ve hře v poli. To vše a mnoho dalšího je třeba ještě zlepšit a pořádně potrénovat. 

 

Už teď se těšíme na další kolo, které přivítáme u nás hale 11. - 12. února. Zveme tímto rodiče, babičky, sourozence, spolužáky, aby dorazili kluky podpořit.

 

Trenéři VK Karlovarsko U16

 

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací