Generální partner - Skupina ČEZ

4. turnaj Český pohár U16 - Hradec Králové

23. 1. 2023 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: 4. turnaj Český pohár U16 - Hradec Králové

O víkendu 21. - 23.1. se uskutečnilo již 4. kolo Českého poháru kategorie U16 (ročníky 2008,2009)

Před tímto kolem došlo ke spojení české a moravské sekce. Náš tým se ocitl ve třetí skupině, tedy mezi týmy na 17. - 24. místě společně s Hradec Králové, Lvi Praha, Letohrad, Ostrava, Velké Meziříčí, Choceň a Kolín. Naše účast v horní polovině tabulky pro nás znamenala velkou porci kvalitních utkání a dokonale prověření naší výkonnosti. 

 

V sobotu ráno již potřetí tento rok vyrážíme směr Hradec Králové. Hned při odjezdu zažíváme maličké deja-vous, když nás opět na cestu čeká vydatné sněžení. Naštěstí cesta je bez havárií a kolem 11 hod i se zastávkou na "pikador? dojíždíme do cíle. Prvním soupeřem je nám Ostrava. Pro kluky neznámý soupeř z Moravy. Nevím jestli chlapci seděli ještě v autě nebo se zalekli moravského hantecu, ale na náš výkon je bez potřebné bojovnosti. Trenér společně s asistentem Lenkou zkouší různé metody jak kluky dostat do hry, ale všechno se míjí účinkem. Prohráváme 2:0 a hned nastupujeme do druhého utkání proti domácím Hradci Králové. Favorit této skupiny je pro nás velice těžkým soupeřem a bohužel družstvo je stále bez potřebné bojovnosti a sebeobětování pro kolektivní výkon. 

 

Následuje pauza a oběd. Do masových kuliček musel kuchař něco přimíchat, protože do třetího utkání proti Kolínu vstupuje úplně jiné družstvo. Tým proti silnému soupeři bojuje a pere se o každý balon. Na tvářích chlapců je vidět zápal a radost ze hry. První set vyhráváme po velice dobrém výkonu. V druhém soupeř zlepšuje své podání a srovnává skóre. V tie-breaku se štěstí přiklání na stranu soupeře a my si po kvalitním výkonu připisujeme první bod do tabulky. 

 

V posledním zápase dne nás čeká Choceň. Dobrou hru si přenášíme i do tohoto zápasu a vyhráváme nad soupeřem 2:0. Den tedy končí vítězně a na ubytovně se to taky projevuje zvýšenou aktivitou, hlukem na chodbě a neustálým upozorněním na to, že večerka už je dávno pryč. 

 

Ráno na značkách v 7:30 a odjezd na halu. Tady dobrá snídaně v místní restauraci a jdeme na to proti Velkému Meziříčí. Pokračujeme ve zlepšeném výkonu a jdeme do vedení 1:0. Druhý se pokračujeme v kvalitním výkonu, ale za stavu 16:10 jako kdyby nás skolilo uspokojení, že to půjde samo. Meziříčí nás dotahuje a koncovka patří soupeři. Stejný scénář se opakuje i v setu rozhodujícím. Na začátku jdeme do vedení, ale bohužel náskok nedovedeme do vítězného konce. I přes prohru družstvo určitě zaslouží pochvalu za převedený výkon. 

 

Následuje utkání proti stejnému soupeři jakého potkal náš A-team ve čtvrtek v Českém poháru mužů - Lvi Praha. Kluci cítí zodpovědnost za výsledek a na začátku utkání je svazuje nervozita. Postupně se ale rozhrávají a druhý set patří mezi nejlepší v celém turnaji. Zkrácený set je celý vyrovnaný a na konci se štěstí přiklonilo soupeři, takže odcházíme z jedním bodem. 

 

Zklamáni jdeme zahnat obědem a čekáme na poslední utkání proti Letohradu. V utkání pokračujeme v dobrém výkonu a ujímáme se vedení. Jako trenér v domění, že set už máme v kapce pouštím postupně do hry celou lavičku. Střídání dochází a tak si koncovku musí dohrát kluci, co si celý turnaj moc nezahráli. Bohužel soupeř využil situace a set nakonec vyhrává v nervy drásající koncovce. Zklamání z výsledku si kluci přenáší i do setu druhého, kdy zaberou až ke konci setu, což na výhru nestačí. 

 

Turnaj končíme na sedmém místě s jednou výhrou a třemi prohrami v tie-breaku. Naše hra měla po celou dobu turnaje stoupající úroveň. Oproti prvním turnajům je vidět na klukách pokrok, ale samozřejmě i dost nedostatků. Zejména ve hře bez balonu, technice herních činnosti jednotlivce a občas i malá obětovat ve hře v poli. To vše a mnoho dalšího je třeba ještě zlepšit a pořádně potrénovat. 

 

Už teď se těšíme na další kolo, které přivítáme u nás hale 11. - 12. února. Zveme tímto rodiče, babičky, sourozence, spolužáky, aby dorazili kluky podpořit.

 

Trenéři VK Karlovarsko U16

 

Komentáře


Letní volejbalový kemp 2023

Nejbližší zápasyKompletní program

16.10.Prosek - Karlovarsko2:3
19.11.Karlovarsko - Benátky n. J.3:1
19.11.Lvi - Karlovarsko3:0
20.11.Prosek - Karlovarsko1:3
20.11.Karlovarsko - Ostrava3:0

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.Black Volley Beskydy309
2.DUKLA Liberec216
3.VK ČEZ Karlovarsko122
4.SK Prosek Praha031

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.Green Volley Frýdek-Místek309
2.Vlci Nový Jičín216
3.VK Karlovarsko - Ostrov123
4.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou030

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2023 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací