Generální partner - Skupina ČEZ

5. kolo Českého poháru U16

15. 2. 2023 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: 5. kolo Českého poháru U16

O víkendu 11. - 12.2.2023 se v Karlových Varech uskutečnilo již 5. kolo Českého poháru kategorie U16 (ročníky 2008, 2009)

Naše družstvo bojovalo ve skupině C o postup na závěrečný finálový turnaj, který se uskuteční v Hradci Králové 17. - 19.3. 

Turnaj se konal v období jarních prázdnin, ale účast chlapců na trénincích byla celý týden ukázková, takže se dali očekávat tuhé boje po celou dobu turnaje. 

Jako již tradičně naše družstvo U16 ze rozjíždí jako dobře fungující dieselový motor. Takže první zápas než se kluci rozkoukají a stihnou se dostat do zápasového tempa, je rozhodnuto ve prospěch Kolína 2:0. To je pro trenéra těžké sousto k přežvýkání a proto hned po zápase vede poučný a motivační proslov, jak je třeba na hřišti mluvit a bojovat, jinak se s postupem můžeme rozloučit. 

Řekl bych, že spíše pauza a něco z automatu, než proslov jako z hollywoodského filmu vedl ke zlepšenému výkonu v druhém zápase proti Velkému Meziříčí. S tradiční baštou mládežnického volejbalu svádíme tuhý boj o každý balon. Nakonec prohráváme tím nejtěsnějším rozdílem 15:13 ve zkráceném tie-breaku, ale trenér už má úsměv na tváři, protože kluci se prali o výsledek a převáděli na hřišti své maximum. 

Následuje oběd a s tím i obava, jestli nám plný žaludek neudělá víc škody než užitku. Blue Volley  nám v prvním setu nedal moc příležitosti, ale o to větší radost byla v setu druhém, kdy se do toho kluci zakousli a bylo potěšení na jejich výkon koukat. Třetí set bohužel opět nepatřil nám, ale připisujeme si další cenný bod do tabulky. 

Následuje poslední utkání dne proti Brnu. Kluci už působí malinko unaveně fyzicky i psychicky a soupeř disponuje chlapci některými i o dvě hlavy většími. Trochu se svým pojetím hry vracíme na začátek dne a komunikace se na hřišti moc nedočkáme. Prohráváme 2:0 a den končíme s 2 body v tabulce s vidinou, že druhý den musíme hodně zabojovat o udržení v této velice kvalitně obsazené skupině.

V neděli se trenérského kormidla U16 ujímá hlavní trenér této složky Víťa Mašek a snaží se do kluků dostat pozitivní energii, kterou načerpal v sobotu v Sokolově během úspěšného tažení naší 2. ligy mužů. 

Jeho kouzlo funguje bezvadně a proti silné Ostravě kluci hrají pohledný volejbal. Zápas opět putuje do tie-breaku. Přes velkou snahu bohužel bez šťastného konce pro náš tým. Znovu ale předvedená hra má stoupající charakter a kluci si zaslouží pochvalu.

Další zápas nás čeká Letohrad. Opět družstvo, které pošilhává po postupu do lepší výkonnostní skupiny. První set taháme za kratší konec, ale druhý na soupeře nastoupíme a vyhráváme 25:11. Víkendová kletba třetích setů nás zasáhne i v tomto utkání a tak odcházíme z utkání již ze čtvrtou prohrou ve zkrácené hře. 

Čeká nás poslední soupeř a zároveň poslední utkání celého turnaje. Cíl je jasný. Proti Havlíčkovu Brodu musíme uhrát minimálně set, abychom se udrželi ve skupině a postoupili na závěrečný finálový turnaj, které se uskuteční v Hradci Králové a zúčastní se ho 24 nejlepších týmu z ČR. 

Kluci jsou odhodlaní a na bojovnosti a nasazení je vidět jejich touha po vítězství. První set celou dobu o kousek vedeme, ale v koncovce na nás padne nervozita a pár nevynucených chyb z naší strany pomůže soupeři k vedení 1:0. Mezi trenéry panuje obava, jestli prohra nebude mít vliv na další průběh zápasu. Obava je mylná, kluci pokračují ve výborné hře i v setu druhém a jdou si tvrdě za svým vytouženým vítězstvím. Odměna je sladká. Koncovku setu tentokrát zvládáme, srovnáváme skóre na 1:1 a můžeme se radovat s postupu na final ČP. V tie-breaku dostávají příležitost i kluci, kteří si celý víkend moc nezahráli a nutno podotknout, že hrají parádně. I přes veškerou jejich snahu ani poslední utkání nedovedeme do vítězného konce a prohráváme 2:1.

Radost s postupu je ale veliká a přebije i to, že jsme v turnaji ani jednou nevyhráli. Věříme, že další měsíc trénování a nabyté zkušenosti z turnajů nám v Hradci přinesou úspěch v podobě dobrého umístění a spokojenosti s naším předvedeným výkonem.  

 

Trenéři U16 VK Karlovarsko 

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

15.10.Karlovarsko - Příbram2:3
18.11.Karlovarsko - Brno0:3
18.11.Karlovarsko - Č. Budějovice1:3
19.11.Blue Ostrava - Karlovarsko3:1
19.11.Příbram - Karlovarsko2:3

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.ČEZ Karlovarsko319
2.VK Trox Příbram319
3.VSC Zlín226
4.SKV Ústí nad Labem224
5.Kladno042

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB
1.VK Lvi Praha4012
2.SGLD Brno319
3.ČEZ Karlovarsko225
4.Spartak Velké Meziříčí133
5.VK SPORT Rychnov nad Kněžnou041

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2024 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací