Generální partner - Skupina ČEZ

Trenér Petr Konopka o zrušení Českého poháru žáků

16. 10. 2020 (zdroj: text i foto: , komentářů: 0)
Foto: Trenér Petr Konopka o zrušení Českého poháru žáků

Postaráme se, aby děti zůstaly v pohybu.

Petře pilně jste se připravovali na začátek sezony. O víkendu jste se měli zúčastnit prvního Českého poháru žáků. Jak reagovali kluci na jeho zrušení?

Ano, situace je bohužel jaká je a tento termín Českeho poháru byl zrušen a přesunut zatím na listopad. O přesném termínu se ještě jedná a samozřejmě se uvidí dle situace s covidem-19. :-(
Kluci se velice těšili a rozhodně byli zklamaní. Každý takový zápas na republikové úrovni  je pro ně zkušenost , která je posouvá volejbalově dopředu a zároveň mají možnost předvést, co se již naučili.  Nehledě nato, že se na takových akcích utužuje kolektiv. Strávíte celý víkend s kamarády. To jsou věci, které mě, a věřím, že i kluky nejvíce mrzí.Co jsi podnikl k tomu, aby jsi děti udržel v pohybu?

Jako trenérský kolektiv jsme pro kluky připravili individuální plány zaměřené především na udržení fyzické kondice. Zárověň se snažíme pro ně  aspoň 2x týdně uspořádat sportovní aktivitu. Většinou na atletickém stadionu. Kluci jsou rozdělení do skupin, tak abychom splnili vládní nařízení, max 5ti lidí. Na každou skupinu dohlíží jeden trenér. Vzděláváte nějak přes sociální sítě Vaši mládež?

Nechceme úplně vypadnout z procesu trénování a tak jednou z možností je momentálně využít sociální sítě ke vzdělávání mládeže.  Například jedním ze základních cílů, stanovených metodickým úsekem a vedením klubu VK Karlovarsko, je v kategorii starších žáků určení  nahrávačů. S tím jsou spojeny samozřejmě úkoly, které se nahrávači, potažmo cely tým, musí naučit. Především postavení, rotace hráčů a vbíhání nahrávače. Takže jsme připravili krátká videa, kde se tato problematika vysvětluje a kluci se mají možnost připravit po teoretické stránce. Samozřejmě praxi nic nenahradí, ale aspoň nějaké základy budou hráči mít a vše pro ně bude pak myslím  jednodušší. Co by jsi vzkázal našim dětem?

No jednoznačně, aby se neváleli doma a chodili se hýbat. Na kolo, jít si zaběhat nebo na procházku do lesa. Prostě se hýbat, protože pohyb posiluje imunitu a tu v současné době potřebujeme mít  všichni pevnou. Snad vše brzy skončí a my budeme moci zase sportovat normálně.  Těším se na to moc.

Komentáře


Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Nejbližší zápasyKompletní program

Aktuální tabulka Kompletní tabulka

PTýmVPB

Partneři mládeže

© 2023 Mládež - VK ČEZ Karlovarsko
Kontakty

Tento web používá soubory cookie. Na jejich základě analyzujeme návštěvnost a uchováváme nastavení používání našeho webu. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací